Yeterlilik Sınavı Kitap Tavsiyesi...

Arkadaşlar daha önce açıldı mı bu başlık bilmiyorum ama açılmışsa bile güncellemek adına paylaşalım lütfen.
Yeterlilik sınavına ilk kez katılacağım ama çalışacağım kitaplar hakkında hiçbir bilgim yok.Sadece bir sürü yazar ismi duydum.Çalışmamız gereken kitaplar hakkında fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim...

Ynt: yeterlilik sınavı kitap tavsiyesi...

denetim-ömer duman
muhasebe-cıkmıs sorular kitabı
hukuk-arif kocaman ve sosyal guvenlık mevzuatı
fınansal analız-nalan akdogan
malıyet muhasebesı-yurdakul caldag kamıl buyukmırza
vergi hukuku-vergi kanunları kitapcıgı ve abdurrahman akdogan

ayrıca bunlara ek olarak cıkmıs sorular kıtabını 2 kere taradım

bu kaynaklarla sınavı kazandım
herkese kolay gelsın.basarılar

Teşekkürler esesli.
Arkadaşlar kaynak tavsiyelerinizi bekliyorum...

Hukutan D... dershanesinin kitabı var. Çok güzel güncel ve tebliğlerde var. Arif Kocaman'ın kitabından da kaynağı var. Tam sınava yönelik. Tavsiye ederim.

Ynt: Yeterlilik Sınavı Kitap Tavsiyesi...

Arkadaşlar acaba yeterlilik sınavına hazırlanmak için sınavdan ne kadar süre önce çalışmaya başlamak lazım sınava girmeme 1 sene var acaba çalışmaya başlasam mı? Şirketimizin mali müşaviri çalışmaya başlamam gerektiğini söylüyor ne yapmam lazım tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

merhaba gül-gök
her derse 1 ay yeterlı oluyor.son 8-9 ay bence oldukca uygun bir süre calısmaya baslamak ıcın.ayrıca sayısal derslerden baslamakta yarar var malum kanunlar sürekli değişiyor
kolay gelsin

Arkadaşlar bu kadar mı? Yokmu kitap tavsiyesi verecek duyarlı kimseler:(

denetim: ömer duman

muhasebe: cıkmıs sorular kitabı (son 5 yılın sorularını çözmek yeterli)

hukuk: arif kocaman ve elimde bir not vardı netten indirdiğim (lakin bu kitap artık güncel değil, değişen kanunu okumak şart.)

fınansal analiz: çıkmış sorular kitabı (formüller kesinlikle ezberlenmeli, kitaptaki kalıplaşmış yorumlar, yorum sırası zihne iyice yerleşmeli)

maliyet muhasebesı: yurdakul caldag ve bende kurs notları vardı bir arkadaşım göndermişti ( bol soru çözümü)

vergi hukuku: çıkmış sorular ve kesinlikle kanun...

meslek hukuku: kanun ve beraberinde 7-8 yönetmelik... netten indirebilirsiniz...

bende bu kaynaklarla sınavı kazandım... çıkmış sorular kitabı baş ucu kitabınız olsun her ders için...
başarılar...

dehanın setini almayı düşünüyorum..yeterli olur mu acaba..