Yeterlilik Sınavı Kitap Tavsiyesi

Merhaba;

Ocak 2011 Stajeriyim. Yeterlillik sınavı için yaklaşık bir buçuk senem kaldı. Bütün dersleri içeren bir kaynaktan çalışmaya başlamak istiyorum. Bildiğiniz, faydalı olacağını düşündüğünüz kitap yada kitaplar önerebilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba;

Ocak 2011 Stajeriyim. Yeterlillik sınavı için yaklaşık bir buçuk senem kaldı. Bütün dersleri içeren bir kaynaktan çalışmaya başlamak istiyorum. Bildiğiniz, faydalı olacağını düşündüğünüz kitap yada kitaplar önerebilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler.

Biraz evvel SMMM oldum. İlk girişimdi ve 7/7 yaptım.
Allah'a çok şükür. Çok mutluyum. Allah'ım emek veren herkese nasip eder inşallah.

Elimde bir çok kitap mevcut. İhtiyacı olan arkadaşlara yollamak istiyorum.

Hepsinden yararlandım. Bir kitap değilde bir çok kaynaktan çalışmanı tavsiye ediyorum.
İnternette döküman kaynıyor. Oralardan bakmalısın. Birde sınava çok zamanın varken sana tek tavsiyem, şimdiden maliyet ve vergiye çalış.
Verginin ucu bucağı yok. Bize bu sınavda gider vergileri kanunundan banker nedir diye sordular. Bu kanunu 10 yıllık meslek hayatımda ilk kez duydum.
O yüzden şimdiden öğrenmen seni sınavda zorlamayacaktır. Aynı şekilde maliyet, binbirtane soru türü var. Hepsini bir anda çalışınca insanı bayıyor.

Dostlar, ihtiyacı olan kişilere kargo ile kitapları yollayacağım.
Bilginize.

Sn. Bluedays
Tebrik ederim. Belgeniz hayırlı olsun. Darısı bizlere olsun inşallah.
Kitaplar için özelden mesaj attım.

vergiden- Osman pehlivan artı gelir idaresi sitesinden kanun maddeleri
analiz: nalan akdoğan ve geçmiş yıl soruları (yorum isteniyor artık geçmiş yıl sorularında yorumlar var hepsi aynı)
denetim: tesmer staj cd sinden çalıştım (ama zorlaştı kaynak şart)
maliyet: kurs öneririm.
hukuk: geçmiş yıl sorularını harmanlayıp özet çıkardım tamamen aynı ve deha yardımcı 100 soruluk kaynak biraz baktım.
meslek: 3568. sayılı kanunu ezberleyecen başka çaresi yok
finansal: geçmiş yıl sorularını çöz tamamdır
bunlarla ilk girişte 4 sınavı verdim basit hatalarla diğerlerini veremedim ama bu temmuzda kalanlarıda verdim.

Son düzenleme:
Vergiden Ozan bingöl Eray Mercan ve Murat yıldızın ASMMM verdiği notlar var ihtiyacı olana karşılıksız kargoyla gönderebirim..

daha önce de yazdım, bunlarda benim tavsiyelerim....bu arada ilk girişimdi 7 de 4 dersi verdim...denetim analiz bide meslek kaldı:(( ruhsat almaya hak kazanan arkadaşlara hayırlı olsun...darısı bizlerin başına...:))

maliyet: yurdakul çaldağ
denetim: hasan türedi
mali tablolar: deha nın tek kitabı
vergi: Ozan bingöl ün kitabı tavsiye edilenler ve benimde kullandığım kitaplar...

arkadaşlar hukuk dersine geçmiş yıl sorularından çalışayım diyorum ancak 1997 yılından itibaren olan soruları bulamadım. elinde olan varsa yollayabilir mi ? yada kargo yapabilir mi ?

merhaba;

ocak 2011 stajeriyim. Yeterlillik sınavı için yaklaşık bir buçuk senem kaldı. Bütün dersleri içeren bir kaynaktan çalışmaya başlamak istiyorum. Bildiğiniz, faydalı olacağını düşündüğünüz kitap yada kitaplar önerebilir misiniz ? şimdiden teşekkürler.

tebrik ederim. Belgeniz hayırlı olsun. Kitap konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim

Herkesin tekniği kendine ancak benim düşüncem sağlam ve tek bir kaynaktan çalışmak "bence" daha doğru.

1-Denetimin tanımı desek 10 farklı tanım çıkar farklı kitaplarda
2-Maliyet mesela sonuç aynıdır yöntem farklıdır

Bu sebeplerle en doğrusu kafa karıştırmadan tek ve sağlam bir kaynaktan ders çalışmak..

Başarılar dilerim..

Vergiden Ozan bingöl Eray Mercan ve Murat yıldızın ASMMM verdiği notlar var ihtiyacı olana karşılıksız kargoyla gönderebirim..
Bende Aralık sınavına gireceğim. Sizden kitaplarınızı alabilirsem çok makbule geçer gerçekten. Özelden de yazıyorum ayrıca. Çok teşekkürler en azından düşünceniz için.

arkadaşlar hukuktan geçmiş yıl sorularından geliyo yazmışsınız ama geçmiş yıl sorularına bakıyorum hiç aynı çıkan soru yok. anlamadım :(