Yeterlilik Sınavına İlk Girişte Tüm Derslere Girmek Zorunlu Değildir !

Merhaba,
Haziran 2013 te yeterlilik sınavına ilk kez girdim ve tüm derslere hazirlanamadigim icin Tesmer 'i arayarak hazırlandığım derslere girmek istediğimi söylediğimde ilk girişte tüm derslerin ücretlerinin alındığı ancak girmeme hakkımızın olduğu söylendi.Ben sadece 3 derse girdim.finansal tablolar ve denetimi geçtim.Dolayisiyla diğer derslerde hak kaybetmemiş oldum.Bu bilgiyi sizlerle de paylaşmak istedim .Maalesef birçok kisi hazirlanamadigi halde bu durumu bilmedigi icin zorunlu olarak tüm derslere girerek bir haklarını kaybetmiş oluyor .Umarim bu bilgi isinize yarar.
Şimdiden aralik sınavında herkese basarılar.

ben biliyordum da belki sorular kolay gelir bir şansımı deneyim diye girdim sınava

bir dakika şimdi açıklık getirelim... ilk tecrübe olacağı için kusur abakmayın.

ben kasım sonu ilk kez gireceğim 7 dersten. Şimdi hepsinede girmek zorundamıyım yoksa çalışmadığım 3 derse girmesem hakkım yanacakmı?

bir dakika şimdi açıklık getirelim... ilk tecrübe olacağı için kusur abakmayın.

ben kasım sonu ilk kez gireceğim 7 dersten. Şimdi hepsinede girmek zorundamıyım yoksa çalışmadığım 3 derse girmesem hakkım yanacakmı?
Pas geçme hakkınız yanacak. Yani girmediğiniz derslerden 1 tane pas geçme, 5 tane de normal giriş hakkınız olacak.

Ben ilk vergi sınavında rahatsızlanmıştım. Sınavda sınava girdiğinize dair imza atıyorsunuz. O imzayı attıktan sonra boş kağıt verip çıktım. O zaman benim sınav hakkımın biri gitti. Ama ben imzayı atmadan sınavdan çıksaydım imzam olmadığı için listede pas hakkım gidecekti. Bayağı üzülmüştüm o zaman:)

Tesmeri aradığımda pas geçme diye birşeyden bahsetmemislerdi.sinav sonrası teos ta sonuclara baktığımda da o derse hiç girmemiş yani hakkım yanmamış görünüyor .

Tesmeri aradığımda pas geçme diye birşeyden bahsetmemislerdi.sinav sonrası teos ta sonuclara baktığımda da o derse hiç girmemiş yani hakkım yanmamış görünüyor .

Şöyle düşünün. Diyelim sizin ilk sınav hakkınız 2013 Aralıkta başlasın. Bu durumda en son sınava gireceğim tarihte 2015 Aralık oluyor. Bu zaman içinde 7 sınav var yapılan. Ancak siz 5 tane hakkınız olduğu için 5 ine girebiliyorsunuz. Doğal olarak diğer 2 hakkınızı da pas geçme olarak kullanabilirsiniz. En son sınava girme tarihini geçirdiğinizde hakkınız bile olsa sınava giremiyorsunuz.