Yeterlilik sınavında dershaneler ne kadar güvenilir?

• Konbuyu başlatan battibalikyangider
  • Başlangıç tarihi
B

battibalikyangider

Ziyaretçi
Dershane ismi vermeyelim ki gereksiz konularla ugrasmayalım.
Ancak bu konuyu ciddi bir sekilde tartismamizin bence vakti geldi..

sınava girdigimiz yerde bas bas bagirip duran arkadaslarin kitaplarinda bazi konular hic yok. soruldukca onlarda ekliyorlar... bu tarz kitapları kaynak olarak gormek sacmalik olmaya basladi..

vaktinizi verip bunlarin ogretiyoruz dedigi kurslara gidiyorsunuz..
kitaplarini aliyoruz.. satir satir ezberliyoruz.. soru bi geliyor

493 tesis katilim bilemneleri hesabı

bu kurumlara olan guvenin, daha once belge almasına yardımcı oldukları kisi sayisiyla bi ilgisi kalmadigina inaniyorum.

zira artik devir degisti.. cok ust duzey ve karmasik bir soru yapisi ile karsi karsiyayiz.

sizler ne dusunuyorusunuz merak ediyorum

saygılar

Ynt: Yeterlilik sınavında dershaneler ne kadar güvenilir?

Ben ne başlamada ne de yeterlilikte hiç dershaneye gitmedim. Ama tanıdığım biri Hukuk sınavından sonra x dershanesinin hocasını yere göre sığdıramıyorken, Finansal Tablolar sınavından sonra aynı hoca ile dershanenin kulaklarını bayağı bi çınlattı. Dershanelerin de bi standardı yok. Zaten maliyet dersi haricinde diğer derslere pek faydası olacağını düşünmüyorum. Tek artısı insana cebinden para çıktığı için çalışma sorumluluğu yüklüyor. Yoksa disiplinli bir çalışma ile verilmeyecek ders yok.

sedateroglu ' Alıntı:
Ben ne başlamada ne de yeterlilikte hiç dershaneye gitmedim. Ama tanıdığım biri Hukuk sınavından sonra x dershanesinin hocasını yere göre sığdıramıyorken, Finansal Tablolar sınavından sonra aynı hoca ile dershanenin kulaklarını bayağı bi çınlattı. Dershanelerin de bi standardı yok. Zaten maliyet dersi haricinde diğer derslere pek faydası olacağını düşünmüyorum. Tek artısı insana cebinden para çıktığı için çalışma sorumluluğu yüklüyor. Yoksa disiplinli bir çalışma ile verilmeyecek ders yok.

oldukca haklisiniz calisma azmi kazandiriyor da oldukca ciddi guven duyan arkadaslar var ben onlara cok uzuluyorum acikcasi, tebrikler bu arada hic dershaneye gitmeden calismak super olay, tesmerin kursuna da mı gitmediniz sure kısltmak icin filan..

Yok üstad. Kısaltma kursuna da gidemedim malum işten. Martta 4/7yi yaptım. Temmuza hiç girmedim. Şimdi de gailba tek finansala kalacağız. Mart sınavına girerken en kek gözüyle bakıyordum bu derse:D Neyse hakkımızda hayırlısı. Sizin mahkeme inşallah lehinize sonuçlanır sayın battıbalıkyangider:D Geçilen dersten de ortalama yüzünden itiraz başvurusunda bulunmak değişik bi durum olsa gerek.

Ben bu dersanelerin notu/kitabı vb.siyle karşılaşmadan önce de nedense güvenmiyordum. Belki düzenli çalışmaya veya bazı derslerde hiç olmazsa kulak dolgunluğuna yararlar, diye düşünüyordum.

Odanın kursuna çok düzensiz bir şekilde gittim, en iyisi finansal hocasıydı ve bazılarını beğenmedim, ama dershanelerde daha kaliteli ve güvenilir bir ortam bulacağımı da hiç düşünmedim.

sedateroglu ' Alıntı:
Yok üstad. Kısaltma kursuna da gidemedim malum işten. Martta 4/7yi yaptım. Temmuza hiç girmedim. Şimdi de gailba tek finansala kalacağız. Mart sınavına girerken en kek gözüyle bakıyordum bu derse:D Neyse hakkımızda hayırlısı. Sizin mahkeme inşallah lehinize sonuçlanır sayın battıbalıkyangider:D Geçilen dersten de ortalama yüzünden itiraz başvurusunda bulunmak değişik bi durum olsa gerek.

sorma şu işlerden çektiğimi bir ben bir Allah bilir:) finansaldan geçersin ya.. tdhp ye iyi çalış o kadar bence çok zor değil (bekara karı boşamak kolay demişler):)