Yıllık İzin Defteri

ben 1000 kişilik bir firmada çalışıyorum defter tuttmakta baya bir zorlanıyorum bilgisayar ortamında tutabilirmiyim aşağıda göreceksiniz kartoteks sistemi diyor onu anlayamadım nasıl oluyor yardımcı olursanız sevinirim

Yıllık İzin Kaydı

Madde 20 - İşveren; çalıştırdığı işçilerin izin durumlarını gösteren, örneği bu Yönetmeliğe ekli yıllık izin kayıt belgesini tutmak zorundadır.

İşveren, her işçinin yıllık izin durumunu aynı esaslara göre düzenleyeceği izin defteri veya kartoteks sistemiyle de takip edebilir.

ben 1000 kişilik bir firmada çalışıyorum defter tuttmakta baya bir zorlanıyorum bilgis

Re: yıllık izin defteri

bildiğim kadarıyla kartoks yıllık izin yönetmeliğinin altınmdaki yıllık izin kaydı belgesi .

Sayın adige18;

Yıllık izin defterine işlenen izinler, izin kullanan kişi tarafından imzalanıyor. Bu yüzden bilgisayar ortamında tutmak istiyorsanız bile yıllık izin kullandığına yada talep ettiğine dair imzalı bir belge bulundurmanızı öneririm.

Saygılarımla.

benim şu anki uygulamam yıllık izin kağıdını imzlatıyorum bir de deftere kaydediyorum her sayfada bir kişi var daha önceki kullandığı izinler de görükmesi için uygulama öylemi yardımcı olursanız sevinirim

Sayın adige18;

Evet. Her sayfa bir işçi için dolduruluyor. Ve eğer yıllık izin formu düzenlenip imzalatılıyorsa yıllık izin defteri yerine bilgisayarda bir tabloda oluşturabilirsiniz. Yine herkes için bir sayfa açın (excelde). Ve işçi işten çıktığı zaman yazıcıdan çıktı alır ve garantili olması için o çizelgeyi de imzalatırsınız ve özlük dosyasına koyarsınız.

Saygılarımla.

bende öyle yapmak istiyorum ama uygulama doğrumudur yazılı bir şeyi varmı denetleyeme geldiklerinde defteri isteme gibi bir durum var mı 1000 kişi olduğu için tereddütte kalıyorum yanlış olmasın diye yardımcı olursanız sevinirim tşk

yönetmelikteki şekil şartını yerine getirdikten sonra ha defter olmuş ha tek sayfalar halinde fark etmez.

Sayın adige18;

Sizin kopyalamış olduğunuz maddeler dışında bir yazıya gerek yok. Her işçi için ayrı sayfa olması koşuluyla (Sn. Nane'nin dediği gibi diğer şekil şartlarını da taşımalı) defter yada kart farketmez yeterki izin kaydı tutulsun. Ama size tavsiyem, işçinin izin hakkını kullandığına dair imzaladığı bir form da olursa daha garanti olur. ( İşçi ben kullanmadım, kullanmış göstermişler, haberim yok gibi şeyler söyleyemez.)

Saygılarımla.

o zaman ben izin kağıdını imzalatıp dosyasına koyarsam bir de pc den takip edersem olurmu denetleyemeye geldiklerinden çıktısını alıp versem olur mu?

adige18' Alıntı:
o zaman ben izin kağıdını imzalatıp dosyasına koyarsam bir de pc den takip edersem olurmu denetleyemeye geldiklerinden çıktısını alıp versem olur mu?

yeni iş kanunu'nun daha çok yazılı kanıt niteliği taşıyan unsurlar içerdiğini hatırlatmak isterim.

ben soruyu şöyle sorayım yıllık izin kullanan kişi için yapılması gerekenler nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim