fonradar

Yıllık İzin Ve Kıdem Tazminatı

ben 13.02.13 te BİM'de 6 aylık sözleşmeli olarak iş başı yaptım 6 ayım bitince bir 6 ay daha sözleşmeli olarak çalıştım 13.02.14 te kadroya geçirildim gerekçesiyle yıllık izin hakkımı vermediler ve de 31.08.14 te askerliği bahane edip iş çıkısımı verdim kıdem tazminatı alabilir miyim ve yıllık izin hakkım var mıydı? maaş bordrosunda ise 13.02.13 te iş başı gözüküyor.

birde ben iş çıkış dilekçesini 19.08.14 te verdiğim halde 31.08.14 tarihi yazdırdılar bu da bir sıkıntı olur mu?

Genel manada sorun görmüyorum ama işveren yönünden sorun çıkarılacağını düşünüyorsanız,tazminat ve y.izin ücretinizi talep ediniz...yinede vermez veya farklı bir cevap verirlerse buradan bizimle paylaşınız,yardımcı olmaya çalışalım.

Genel manada sorun görmüyorum ama işveren yönünden sorun çıkarılacağını düşünüyorsanız,tazminat ve y.izin ücretinizi talep ediniz...yinede vermez veya farklı bir cevap verirlerse buradan bizimle paylaşınız,yardımcı olmaya çalışalım.

ben yıllık izinimi talep etmiştim lakin dedilerki sen sözleşmeliydin o yüzden o hakkın yok sonrasında da yine istediğim vakit koskoca BİM mevzuatı senden benden iyi biliyorlardır kılıfına uydurmuşlardır boşuna uğraşırsın dediler ben gidip yıllık izin hususunda şikayetimi dile getirince bunu dediler. bugün maaş yattı normalde 1.3 yatarken 1.7 bin yatmış bordroyu bekleyip ona göre tekrar paylaşırım neden fark olduğunu ama 400 lira da tazminat olmaz diye düşünüyorum.