fonradar

Yıllık İzinlerimizi Parça Parça Kesiyor

Aleykum Selam.
O kağıt da yazılanlar gayet makul,parca Parça kesiyorlar derken,Nasıl kesiyorlar,anlamadım

Son düzenleme:
Tek 1 günlük , işyerinden kaynaklanan sebeplerle ücretli yıllık izin hakkından kullanılması normal mi Şeref bey?
Durum aslında işin kısa süreli durması değilmidir?Madde 65 e göre işlem yapılması gerekmez mi aslında?

-evet 1 günlük izin doğru değil,
ben olayı 1 günlük izin olarak algılamadım.
-madde 65 mülga,
-evet işin durdurulması durumu var,daha sonra m.64 e göre telafi çalışması olacak

Aleykum Selam.
O kağıt da yazılanlar gayet makul,parca Parça kesiyorlar derken,Nasıl kesiyorlar,anlamadım

Şeref bey cumartesi günleri genelde fabrikada makina bakım olduğu için ben yıllık izinlerimden kesilmesini istemiyorum yerine mesailerle ödemek istiyorum mesela geçen hafta perşembe çalıştırmadılar bu kağıttan imzaladık pazar günü çalışma yaptırdılar 1/1 verdiler.

Tamam anlaşıldı,bakım bölümü dışında diğer bölümler için 1 günlük süreyle işin durdurulması sözkonusu sn.Keremcem doğru söylemiş,
M64 e göre telafi çalışması yaptırılmalı,asla y.izinden böylesi düşüm yapılamaz,işcilerin hak talebinde bulunabileceklerini düşünüyorum.