YMM için süre ne zaman başlıyor

Murat ÖNDER

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar az önce İSMMMO ya kaydımı yaptırdım. Bana 10 senelik sürenin başladığını söylediler. Ama başka bir duyumda bu sürenin başlaması için büro açmam gerektiğiydi.
Bu konu hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Şimdiden teşekkürler

Ynt: YMM için süre ne zaman başlıyor

Büro açılış tarihi eskiden geçerliydi diye hatırlıyorum.

Odaya smmm ünvanıyla kayıt yaptırınca ymm için 10 yıllık süre başlıyor mu? Büro açıp işletmek gerekmiyor mu?

Selam Arkadaşlar,
Meslek mevzuatında yapılan son değişiklikle, artık imza yetkisi olmayan meslek mensuplarıda 10 yıllık sigortalılık süresi sonunda YMM sınavına girmeye hak kazandı. Konu ile ilgili odadanda bilgi alabilrsiniz.

bence tartışılması gereken aslında 10 yıllık süre. smmm 10 yıl sonunda mı ymm kıvamına geliyor?10 yılı doldurmadan neden ymm sınavına katılamıyor? ::) ::) ::)

10 yıllık süre olmasa YMM sayısı ne olurdu?
Ancak
5 yılı tamamladıktan sonra sınavlara girme hakkı verilebilir. Sınavı kazandıktan sonra SMMM likte 10 .yılını tamamlayan da YMM ruhsatı alabilir...

yani 10 senelik süre başladı.

Ama zaten YMM olmak imkansız gibi bişey olduğu için 10 senelik süre hazırlanmak için güzel bir süre

10 yıl boyunca hazırlanırsak ancak kazanırız ;D

tabii 10 yıl sonra çalıştığın konuları hatırlayabilirsen ve o zamana kadar değişen mevzuat neticesi aklına mukayyet olabilirsen.. ;D ;D ;D