Yurt Dışı Faturalarında KDV ( nakliye )

Üyelik
22 Eki 2009
Mesajlar
21
Konum
İSTANBUL
merhaba,

yurt içinde yapılan nakliye faturasını, yurt dışına keserken kdv'li mi kesmemiz gerekiyor. konu hakkında farklı görüşler var.

mesala: 100 + kdv = 118 tl lik bir nakliye faturası aldım. bu faturayı yurt dışında bulunan firmaya keseceğim.
( anlaşmamız bu şekilde )
keseceğim fatura 100 + kdv mi ? olacak ?

paylaşım için teşekkür ederim.
 
Üyelik
9 Eyl 2007
Mesajlar
1,454
Ynt: Yurt Dışı Faturalarında KDV ( nakliye )

1) Hizmet Türkiye?de yurt dışındaki bir müşteri için yapılmış olmalıdır.

2) Fatura veya benzeri nitelikteki belge yurt dışındaki müşteri adına düzenlenmelidir.

3) Hizmet bedeli, döviz olarak Türkiye?ye getirilmelidir.

4) Hizmetten yurt dışında yararlanılmalıdır.

kdv li kesmelisiniz 4.madde uymuyor
 
Üst