Yurtdışı Telif Vergilendirilmesi Nasıl Olur ?

Arkadaslar merhaba, ben shutterstock gibi sitelere tasarım ve fotoğraflar yüklüyorum. Dünya çapında ihtiyacı olan kişiler bu görselleri 0,10cent gibi fiyatlarla indiriyorlar ve ay sonunda toplam para benim hesabıma yatiyor.
Şahıs firmam var, bu geliri ne şekilde faturalandırmam gerekiyor? Yabancı şirketlerin tc vergi numarası olmadığı için faturayı ne şekilde doldurmalıyım?

Arkadaslar merhaba, ben shutterstock gibi sitelere tasarım ve fotoğraflar yüklüyorum. Dünya çapında ihtiyacı olan kişiler bu görselleri 0,10cent gibi fiyatlarla indiriyorlar ve ay sonunda toplam para benim hesabıma yatiyor.
Şahıs firmam var, bu geliri ne şekilde faturalandırmam gerekiyor? Yabancı şirketlerin tc vergi numarası olmadığı için faturayı ne şekilde doldurmalıyım?
Adsense gibi yapacaksınız. Aracı sistemin size yatırdığı paranın brütü üzerinden fatura keseceksiniz.
Bankanız Tr olduğu sürece bu şekilde.
Komisyaon faturası sizin işinize yaramaz.
Net yatan para üzerinden e-arşiv kesin.

Adsense gibi yapacaksınız. Aracı sistemin size yatırdığı paranın brütü üzerinden fatura keseceksiniz.
Bankanız Tr olduğu sürece bu şekilde.
Komisyaon faturası sizin işinize yaramaz.
Net yatan para üzerinden e-arşiv kesin.
Merhaba, cevabınız için çok teşekkür ederim.
brüt derken +kdv şeklinde mi demek istediniz.
komisyon faturasi nedir

yurtdışı kesilen faturalarda kdv yazılmıyor diye biliyordum, siz ne şekilde faturalandırıyorsunuz? bu tür işler istisna mı oluyor?