Yurtdışından Gelen Fatura

muh1111

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar
yurtdışından program satın alındı ve faturası kesildi haliyle kdv yok. ama burada sorumlu sıfatıyla kdv ödemesi falan gibi bişey olurmu acaba. uygulamayla ilgili bilgisi olan arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum.
syg..

Ynt: yurtdışından gelen fatura

Hem kdv hemde stopaj ödenmeli görüşündeyim
stopaj için ilgili devlet ile yapılan anlaşmaya bakmalısınız

Ynt: Yurtdışından Gelen Fatura

arkadaşlar

biraz araştırdım kdv sorumlusu olarak 2 nolu kdv beyanı verilmeliymiş ancak eğer çvöa olan bir ülke ise stopaj gerekmiyormuş. bu bilgiyi paylaşmak istedim. ancak benimde bulamadığım bu ülkelerin listesi yok mu acaba? yada nasıl ulaşabilirim?
syg..

arkadaşlar
yüzde kaç stopaj yapılacak bunula ilgili bilgili bilgisi olan arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum.
sygg.

irlandadan geldi ft. ama bu ülkeler arasında irlanda yok. ama internette araştırınca anlaşma tarihiyle çıkıyo nasıl iş bu anlayamadım valla. ama ben ne olur ne olmaz stopaj ve kdv 2 yapıyım diyorum.siz ne diyosunuz?

Bu anlaşmaya İrlanda dahil ise anlaşmaya göre ödenecek stopaj %10 olacaktır

İngiltere

Anlaşmanın İmza Tarihi 19/02/1986
Resmi Gazete Tarihi 19/10/1988
Resmi Gazete No 19964
Yürürlük Tarihi 25/10/1988
Uygulama Tarihi 01/01/1989

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE BÜYÜK BRİTANYA VE KUZEY İRLANDA

BİRLEŞİK KRALLIĞI ARASINDA GELİR VE SERMAYE DEĞER ARTIŞ

KAZANÇLARI ÜZERİNDEN ALINAN VERGİLERDE

ÇİFTE VERGİLENDİRMEYİ ÖNLEME VE VERGİ KAÇAKÇILIĞINA

ENGEL OLMA ANLAŞMASI

TÜRKİYE CUMHURİYETİ

VE

BÜYÜK BRİTANYA VE KUZEY İRLANDA BİRLEŞİK KRALLIĞI

Gayrimaddi Hak Bedelleri

1. Bir Akit Devlette doğan ve diğer Akit Devletin bir mukimine ödenen gayrimaddi hak bedelleri, bu diğer Devlette vergilendirilebilir.
2. Bununla beraber, sözkonusu gayrimaddi hak bedelleri elde edildikleri Akit Devlette ve o Devletin mevzuatına göre de vergilendirilebilir; ancak gayrimaddi hak bedelinin gerçek lehdarı diğer Akit Devletin mukimi ise, bu şekilde alınacak vergi gayrimaddi hak bedelinin gayrisafi tutarının yüzde 10'unu aşmayacaktır.

sayın apaçi çok teşekkür ederim.