Zamanında Tescil Edilmemiş Bağ-Kurluluk ve Sağlık Yardımı

Selamlar,

7 Ocak 2005'te LTD. Sirket Tescilimiz oldu. Sahsimin SSK sigortaliligi ise 10 Ocak 2005'te sona erdi.

Bunun yaninda Yıl icerisinde baska bir LTD sirkete de Sirket ortagi oldum.

Gunumuze kadar Bagkur'a Sigortalilik Girisi icin bir islemde bulunmadim.

Sorulara gelince...

1- Bagkur Sigorta Girisi icin ne yapmam gerekiyor?
2- Sigorta girisi

Sirket Tescil Tarihinde mi?
SSK sigortaliligi bittigi tarihte mi?
Basvuru tarihinde mi baslar?

3- Gunumuzden Gecmise yonelik olarak odeyecegim prim tutarları tahmini ne kadardir? Basamak tespiti nasil yapilir?

4- Bagkur girisi yapip, gecmis borclari odedigimde Bagkur Saglik Hizmetlerinden hemen faydalanmaya baslayabilir miyim?

Tesekkurler

Kemalettin BULAMACI

-07.01.2005 tarihinden itibaren Bağ Kur lu olursunuz.
-Bağ kur dan ( Bağ kur a giriş bildirgesi) formunu alıp Ticaret Sicilde unaylatıp,Bağ kur a verin..
-Tahmini borcunuz 5.000 ytl civarı olur...
-Borcunuzu ödedikten sonra sağlık hizmetinden faydalana bilirsiniz..

Kolay gele...

hayri beye düzeltme olarak, bağkur sigortalılığınız şirket tescil tarihi olan 07.01.2006 da değil, sigortanızın bittiği 10.01.2006 tarihinde başlar, gerçi burda ay oynamadığı için pek birşey farketmez ama, ay oynaması durumunda farkederdi.

Sayın furkan 6602;
Doğrusunu isterseniz belirtiğiniz detayı belirtme gereğini görmedim.Soruyu soran arkadaşın kafası karışmasın diye.
Zaten Bağ-Kur a baş vurduğunda Ticaret Sicilde verilen evrağa göre işlemi yapacağı için, her halükarda Bağ-Kur kaydı 07/01/2005 tarihinden itibaren başlatılacak...Yok kendisi itiraz ederse ve bunu ıspatlarsa ozaman belirtiğiniz tarih olan 10.01.2005 olurdu...Aradaki fark bu zahmete değmeyeceğine göre...Biz yinede bilginin fazlasının zararı yok diyelim ve belirtiğiniz detayıda göz ardı etmiyelim.....

Kolay gele...

sayın hayri bey, dediğiniz gibi burdaki durumda pekbirşey farketmiyor, ama ilerde başka kişilerdede aynı problem olurda, forumda arama yaparlarsa sizin cevabınıza göre sigortalılığın bitiş tarihinin hiç bir önemi olmadığı, bağkura geçiş tarihinin şirketin tescil tarihi olacağı izlenimi doğacaktı. oyüzden yazma gereği duydum.
ben zaten bağkurun yaptığı işlemi yazdım. haricen uğraşmaya gerek yok. yani bağkur şirketin tescil tarihi önce bile olsa bağkurluluğun başlangıç tarihini kişinin sigortasının son bulduğu tarihten itibaren başlatıyor.