zirve

Zarardaki bir Firma Bagısta bulunabilir mi ?

Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
1
Merhaba,

Yılın ilk üc ayında zararda olan bir firma,mesela mayıs ayında olarak bagısta bulunursa bunu kanunen kabul edilmeyen gider olarak mı yazmak gerekir ? Sonraki üc aylık dönemde kara geçerse normal gider mi yazmalıdır ?

Onerileriniz bekliyorum teşekkürler.
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
2,171
Konum
İstanbul
Merhaba,
Şirketin herhangi bir geçici dönemde zararda olması bağış yapmasına engel değildir. Her dönem sonu çıkan sonuç Gelir Vergisi Kanunu 89. madde hükümlerine göre değerlendirilerek ve sonuç kar ise yapılan bağışlar gider olarak değerlendirilir veya zarar ise matraha ilave edilir.
 
Üst