Bir SMMM Bürosu Açmak Nasıl Olur

Ynt: Bir SMMM Bürosu Açmak Nasıl Olur

twolf ' Alıntı:
tuğçe09 ' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
bende büro açmaya karar verdim bugün işlemlere başladım,program konusunda tam karar veremedim fikir verebilecek arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Selam isim önermem,en iyi bildiğiniz programı alın derim.

Selamlar sayın twolf,önceleri lucayı almayı düşünüyordum internet ortamında olduğu için fakat arkadaşlarım başka program önerdiler hepsinin artıları eksileri vardır muhakkak artık bir seçim yapacağım teşekkürler

akara ' Alıntı:
sn yeni büro sahibi olan veya olacak arkadaşlar, şimdi biz stajımızı şirketlerde veya ymm yanında yapmışsak muhasebe anlamında bilgilerimizin eksik olması doğal değil mi.. zaten staj süresince aman ders çalış..yok stajını aksatma ..sınavı geç bir sürü sıkıntımız vardı, şimdi kimseye boyun eğmeden kendi işimizi yapmak istiyoruz yetkimiz var..deneyimimiz ve müşterimiz yok .. para kazanmayı da geçtim bir iki defter alır sonra ilk aydan bir hata yapar rezil olurum diye korkuyorum.. öte yandan suya düşmeden boğulunmaz hadi bir başlayayım diyorum..benim gibi bir çok insan var biliyorum..bazen terzi vs deniyor amma resmi işler hata kaldırmıyor ve hepimiz kendi bilgilerimize birşeyler eklemek için buralardayız..
sözün özü yaşadığım çevrede de rakip gözü ile bakılıp birşey sorsamda söylenmeyecek..bu saatten sonra belgemi sümen altı edip bir smmm yanında da çalışamam..burada kişisel menfaatlerin çakışmayacağını umarak..öğrenmek istiyorum sadece bir smmm neyi nasıl yapar..mesela bir defteri istiyorsun aldın da.. ocak 1 itibarıyle ilk işlem nedir..vs vs
+1

tuğçe09 ' Alıntı:
twolf ' Alıntı:
tuğçe09 ' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
bende büro açmaya karar verdim bugün işlemlere başladım,program konusunda tam karar veremedim fikir verebilecek arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Selam isim önermem,en iyi bildiğiniz programı alın derim.

Selamlar sayın twolf,önceleri lucayı almayı düşünüyordum internet ortamında olduğu için fakat arkadaşlarım başka program önerdiler hepsinin artıları eksileri vardır muhakkak artık bir seçim yapacağım teşekkürler

Pek bilindik bir program değil ama İzmir de yaygın olan Netsis die bir program var. Muhasebe bürosunda çalışan arkadaşlardan netsis kullanan var mı ? Artısı eksisi bize biraz anlatabilir mi ?

ugur6666 ' Alıntı:
e.smmm.a ' Alıntı:
merhaba
bende büro açmaya karar vermiş durumdayım.pazartesi işlemlere başlıyorum.
umarım hayırlı olur

tam zamanı bence bende kasım ayında açmayı düşünüyorum

uğur6666 sen bir ara kararsızdın. artık iyice niyetine girdin herhalde. İnşallah hakkında hayırlısı olur. Bende aralık başı gibi açmayı düşünüyorum.

champell59 ' Alıntı:
ugur6666 ' Alıntı:
e.smmm.a ' Alıntı:
merhaba
umarım hayırlı olur

uğur6666 sen bir ara kararsızdın. artık iyice niyetine girdin herhalde. İnşallah hakkında hayırlısı olur. Bende aralık başı gibi açmayı düşünüyorum.

evet kararlıyım bu yıl sonu.. patronla konuştum oda derki burada defterini topla riskini azalt sonra açalım büronu diyor
banada mantıklı geldi ayda 2000 tl toplayacak defteri buldummu giderim diye düşünüyorum..

champell59 ' Alıntı:
ugur6666 ' Alıntı:
e.smmm.a ' Alıntı:
merhaba
umarım hayırlı olur

bence aralıkta açacağına yeni yılda aç.. Mart ayında birde beyanname vermek zorunda kalma derim. Ama şartlar beklemez diyosan hayırlısı olsun.

zaten kasımdada açsam ocakta kayıt olurum heralde 1-2 ay idare ederler

İrem35 ' Alıntı:
champell59 ' Alıntı:
ugur6666 ' Alıntı:
e.smmm.a ' Alıntı:
merhaba
umarım hayırlı olur

bence aralıkta açacağına yeni yılda aç.. Mart ayında birde beyanname vermek zorunda kalma derim. Ama şartlar beklemez diyosan hayırlısı olsun.

Artık işyerimle konuştum. Aralık ayının başında ayrılacağımı dilekçe ile bildirdim. Geriye dönüş yok. Siz izmirlisiniz, netsis kullanan tanıdığınız yok mu ?

ewet izmirliyim, netsis çok yaygın burada.. Kullanan tandııkları var.

ugur6666 ' Alıntı:
zaten kasımdada açsam ocakta kayıt olurum heralde 1-2 ay idare ederler

Nasıl olacak ki ? Büroyu açıp vergi dairesine bildirmiyecekmisin, yoksa odadan işlemleri mi ocak ayında hallederim diyorsun, anlayamadım.

İrem35 ' Alıntı:

Nasıl bir program, muhasebe bürosu için ideal mi ? Bilginiz var mı bu konuda ?

hepsini ocakta halledebilirim zaten 1 ay müşteri ziyareti yaparım.. maliye oda vs. tanıdık milleti 6 ay idare ediyorlar.. ama problem olursada verir geçerim 3 kuruş için çok önemli değil en fazla 250 tl fazla ödemiş olurum oda aidatı ve beyannameler için

champell59 ' Alıntı:
İrem35 ' Alıntı:

program çok kullanışlı, özellikle W3 versiyonu ve Fusion modeli (maliyet muhasebesini kendi yapıyor) çok güzel, .. büro için ideal, genelde çok yaygın izmirde.. ancak fiyat yönünden birazcık piyasadaki diğer programlara göre pahalı bir program..

champell59 ' Alıntı:
İrem35 ' Alıntı:

champell arkadaşım lucayı al gerisini boşver.. netsis falan iyi programlar ama lucadan kesinlikle şaşma çok iyi

ben luca yı önermem ama ucuz olması sebebiyle meslek mensupları genelde lucayı tercih ediyorlar..
arayüzü çok karışık, her yerde bir sekme var..
ama tabi maliyet yönünde luca biraz daha ucuz.

Tam 15 senedir Netsis kullanıyorum ben. Başka hiçbir programla çalışmadım. Tabi netsisin tüm detaylarını kullanıyoruz. Muhasebeci paketini bilmiyorum ama fazlada zorlanacağımı zannetmiyorum. İşletme defteri hiç tutmadım, kolay olsa gerek. O yüzden Netsis almakta kararlıyım. Birde muhasebe programı öğrenmek için çaba sarfetmek istemiyorum. O yüzden Netsisle devam edicem gibi.

ugur6666 ' Alıntı:
champell59 ' Alıntı:
İrem35 ' Alıntı:

champell arkadaşım lucayı al gerisini boşver.. netsis falan iyi programlar ama lucadan kesinlikle şaşma çok iyi

İrem yanlıs yönlendirme :) Luca'yı bende tavsiye ederim kullanması da çok kolay hiç bilmeyen biri bile biraz kurcaladığı zaman çok rahat öğrenır diye düşünüyorum....

lucanın artılarını bilsen başka programa bakmazsın.. öncelikle ucuz ve yeni smmmlere %50 indirim yıllık 100 euro
internet tabanlı bilgilerin kaybolma riski yok bilgisayarını boz, kur, at sorun değil ... istediğin yerden programa gir herşey entegre ve zamandan kazanıyosun

ugur6666 ' Alıntı:
lucanın artılarını bilsen başka programa bakmazsın.. öncelikle ucuz ve yeni smmmlere %50 indirim yıllık 100 euro
internet tabanlı bilgilerin kaybolma riski yok bilgisayarını boz, kur, at sorun değil ... istediğin yerden programa gir herşey entegre ve zamandan kazanıyosun

Evet kesinlikle katılıyorum size mesela geçen gün bilgisayarım çöktü ve yapmam gereken bir sürü iş vardı başka bir bilgisayardan girip işlerimi hallettim bazen eve banka ekstrelerıni götürüp işlediğim bile oluyor :)