Vergi Kaçakçılığı İhbar, Dilekçe Ve Kanıtlar.

Bu basliga bende bir merakimi yazayim istedim.
Konuyu kisaca ozetleyecek olursam 3 kisi hakkinda sahte fatura duzenledikleti gerekcesi ile ilgili ihbarda bulundum. Yaklasik 100 milyon tl tutarinda faturayi yuzde 3 bedelle piyasaya satmislar. Vergi mufettisleri ihbarimi kayda deger bulup incelediler. Ve her seyi en ince ayrintisina kadar bildirdigim icin ikramiyeyi uygun gorduler.
Sorum su. Bu gibi durumlarda matrah farki nasil hesaplanir? 100 milyon tl nin tamami fark sayilmayacagi muhakkak. Bu durumda nasill bir kar cikar ve buna ne kadar ceza tahakkuk ettirilir. Ve ayrica tahminen ne kadar ikramiye alirim?

Zaman ayirip vereceginiz vevaplar icin simdiden tesekkur ederim

Son düzenleme:
Merhaba lütfen acil yardım bekliyorum.
Petrolde çalışan bi pompacı naylon fatura kesiyor yani başka bir şahıstan alıp şirketlere dagıtiyor yüzde 5 karşılıgında aylık 300 bin naylon fatura aliyor ve satiyor bu durumda ihbarı nasıl ve pompacınin adinami yapmam gerekiyor elimde sahte fatura örnegi ve ses kaydi bulunmakta ne yapmam gerekiyor kimi ihbar etmem gerekiyor olumlu sonuç için yardımlarinizi acil bekliyorum saygılar..

çalıştığım yer elden maaş ödediği için ihbar ettim. işten çıkarılma halinde ( 19 yıldır orada çalışıyorum) tazminatımı vermeme gibi bi hakkı olabilir mi acaba?

Neden bunu yaptın ki? Ne elde edaklar.eceksin çok büyük ihtimalle seni tazminatsız çıkarmanın yolunu arayacaklar

Sakin ihbarda bulunma böyle bir durumda ben bulundum herşey yalan ikramiye ve inceleme yalan vergi müfettişi birebir konuştum.
Böyle büyük çalışan şirketler var yıllık 120 milyon fatura kulanıyor,ihbar ediyorsun devlet ne yapıyor matrah artırımı yap sicilin temizlesin daha büyük hırsızlık yap. Ben ihbar dilekçesi verdim ve verdiğime pişman oldum. Herşey toz pembe değil siz siz olun yapmayın.....

Birşey çıkmaz pişman olacaksın yaptığına maliye küçük çalanı af ediyor, büyük çalana birşey olmaz bir matrah artırımı çıkar senın ihbarın boşa düşer maliye 2 yılda bir yapıyor inceleme aşaması hiç bitmez bence yapma

Bu basliga bende bir merakimi yazayim istedim.
Konuyu kisaca ozetleyecek olursam 3 kisi hakkinda sahte fatura duzenledikleti gerekcesi ile ilgili ihbarda bulundum. Yaklasik 100 milyon tl tutarinda faturayi yuzde 3 bedelle piyasaya satmislar. Vergi mufettisleri ihbarimi kayda deger bulup incelediler. Ve her seyi en ince ayrintisina kadar bildirdigim icin ikramiyeyi uygun gorduler.
Sorum su. Bu gibi durumlarda hct nedir matrah farki nasil hesaplanir? 100 milyon tl nin tamami fark sayilmayacagi muhakkak. Bu durumda nasill bir kar cikar ve buna ne kadar ceza tahakkuk ettirilir. Ve ayrica tahminen ne kadar ikramiye alirim?

Zaman ayirip vereceginiz vevaplar icin simdiden tesekkur ederim

Bu konuyu bende merak ediyorum sonuçlandımı sizin işlemleriniz.