Organize Sanayi Bölgesinde Bina Alımı

Arkadaşlar Mrh...
A.Ş. olarak kurulu bir firmayız.Gebze org.san.bölgesi içinde fabrika binası alımı yapıyoruz.Şirket üzerine alınan binanın vergisel avantajı varmı dır?Satın alırken firmaya bina kaydının vergi karşısında ki durumu nedir?Vergiden düşme imkanı varmıdır acaba?

Bu cevabı almak için soru sormadım.Sadece bilgisi olan arkadaşlar varsa fikir beyan etmelerini rica etmiştim....

Ya şimdi çok şey söylemek geliyor içimden de bu sefer kendimi tutacağım ama, bir tek ben tepki gösteriyorum böyle sorulara sonra hep ben agresif bir görünüm çiziyorum. Peki Neşe Hanım benim bilgim yok zaten bu konuda, bilgisi olan arkadaşlar varsa size bilgi verirler umarım.

Arkadaşlar Mrh...
A.Ş. olarak kurulu bir firmayız.Gebze org.san.bölgesi içinde fabrika binası alımı yapıyoruz.Şirket üzerine alınan binanın vergisel avantajı varmı dır?Satın alırken firmaya bina kaydının vergi karşısında ki durumu nedir?Vergiden düşme imkanı varmıdır acaba?

Sayın NESE2007
Organize sanayide fabrika binası alıyorsanız üretim yapacağınızı düşünerek teşvik yasalarından yararlanabilirsiniz. Bu teşvikleri organize sanayi bölgesi ile görüşünüz. Yeni kanunda teşviklere aracılığı OSB lerde yapmakta. Binayı almadan önce teşvik belgesi çıkartmanız gerekir. Aksi halde belli tarihten sonraki giderleri kabul ederler.
Evet vergiden düşebilirsiniz. Hatta teşvik bile alabilirsiniz. Şu an için aklıma gelen indirimli kurumlar vergisinden yararlanabilirsiniz.