İhbar Tazminatı ve Kıdem Tazminatı Haketme

Aynı firmanın degişik şantiyelerinde olmak üzere 2004 yılında 5.10.2004 ten 8.2005 ekadar 11 ay çalıştım.İş bitti Daha sonra 19.01.2006 da şirket yaklaşık 4 ay beni ihalelere girmek için sigortalı gösterdi.Daha sonra 34 ay şirketin Kıbrıstaki şantiyesinde çalıştım .Burda iş durdu .Burdan 12 aralıkta çıkış alıp 19.01.2009 da giriş yapma koşuluyla türkiyede aynı firmanın başka lşantiyesinde başladım 20.04.2009 tarihi itibariyle ya çıkışını verecegiz yada 3 aylık ücretsiz izin talebinde bulun diyorlar.
1.Bu aralardaki boşluklar ihbar ve kıdem tazminatı almamı engeller mi ?
2.yaklaşık ne kadar ihbar ve kıdem tazminatı alabilirim?
3.Şirketin kıbrıstaki şantiyesinde 3 yıllık çalışmamın tazminatını şirketten alabiliyormuyum.
4. üç aylık ücretsiz izin almam benim bir hak kaybıma sebep olur mu?Teşekkürler.

Ynt: İhbar Tazminatı ve Kıdem Tazminatı Haketme

Sayın tetris, aynı tüzel kişiliğe veya ortakların farklı şirketlerinde yapılan giriş-çıkışlarda işyeri değişikliklerinde kıdem tarihi ilk işe girdiğiniz tarih olarak dikkate alınır ve aradaki giriş çıkışlar kıdeminizi etkilemez.
Arada boşluklarınız var bu konuda sağlam bir bilgi sahibi değilim ama sizinmi çıktığınız (istifa) veya işvereninizinmi çıkardığı konusunun önemli olduğunu düşünüyorum.
Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa bende öğrenmiş olurum.

Ynt: İhbar Tazminatı ve Kıdem Tazminatı Haketme

Çıkışını firma versin. İhbar ve kıdem alırsın. Ücretsiz izin alman işine yaramaz. İhbarın ve kıdemin ilk işe girişinden hesaplanır. Aradaki boşluklar düşülür.

Mart 1997’ten beri sigortalıyım. 15 yıldır bir şirkette çalışıyorum.Maaştan dolayı işten ayrılıp farklı bir şirkette işe girmek istiyorum. . Kendi isteğimle ayrıldığım takdirde kıdem ve ihbar tazminatı alabiliyor muyum?

Mart 1997’ten beri sigortalıyım. 15 yıldır bir şirkette çalışıyorum.Maaştan dolayı işten ayrılıp farklı bir şirkette işe girmek istiyorum. . Kendi isteğimle ayrıldığım takdirde kıdem ve ihbar tazminatı alabiliyor muyum?
Maaştan dolayı Kendi isteğinizle ayrılmanız durumunda kıdem tazminatı almaya hak kazanamayacağınız gibi,
eğer ihbar sürenize uymazsanız( 8 haftadır sizin çalışma süreniz için), işverene 8 haftalık ücretiniz kadar ihbar tazminatı ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Hiç bir kusurunuz olmamasına rağmen işten ÇIKARILMANIZ lazım,
çıkarılmak için yapacağınız işlemler , tazminatsız çıkarılmanıza neden olabilecektir.