Kısmen Mahsup Kısmen Nakten İade

Merhaba,

Şirketimiz mal ihracı yapan bir firma. Vergi SGK ödemelerini KDV iadesinden doğan alacağımıza istinaden mahsuben yapıyoruz. Herhangi bir inceleme ve YMM raporu olmaksızın 5.000 TL ya da daha fazlası için nakit iadesi de talep edebilir miyim? Bu şekilde işlemi nakit iadeyi nasıl talep edebilirim?

Teşekkürler,

Selamlar
Aşağıdaki tabloyu inceleyiniz. İadelerinizi mahsuplar düştükten sonra smmm'nin talep edeceği sınıra kadar indirebilirseniz nakden iade isteyebilirsiniz.

KDV İADE VE MAHSUPLARINA İLİŞKİN

Saygılar

Sayın twolf,

Üzülerek gönderdiğiniz link'te bulunan bilgilerin eskide kaldığını tebliğlerin güncellendiğini ilgili link'te bulunan tebliğlerin yerine geçerli tebliğler bulunmaktadır gönderdiğiniz link üzerinde belirtilen tebliğlerden hareket hatalı işlemlere mahall verecektir.

İyi Günler.

Merhaba,

Şirketimiz mal ihracı yapan bir firma. Vergi SGK ödemelerini KDV iadesinden doğan alacağımıza istinaden mahsuben yapıyoruz. Herhangi bir inceleme ve YMM raporu olmaksızın 5.000 TL ya da daha fazlası için nakit iadesi de talep edebilir miyim? Bu şekilde işlemi nakit iadeyi nasıl talep edebilirim?

Teşekkürler,

Sayın neredekaldI,

Sorunuzun cevabını vakti zamanında daha önce cevaplamıştım farklı bir üyeye http://forum.alomaliye.com/kdv/43664-kdv-iade-istemi-nakit-iade.html#post327483 buradan tekrar yararlanabilirsiniz güncel halidir.

İyi Günler.

Selamlar Sevgili Demiral
Güncel oran linkinde (sizin paylaştığınız değil) sanıyorum bir problem yaşadım.O nedenle bu linki paylaştım.Güncel halinide siz paylaşmışsınız zaten,tşk.ederim.
Saygılar