Amerikan Şirketine Uzaktan Çalışma

Merhabalar,
Bir Amerikan şirketine uzaktan normal maaşlı yazılımcı ve tasarımcı olarak çalışıyorum. Bu şirket ile sözleşmemiz var (Amerikada). Fakat ben Türkiye'de ikamet ediyorum.

Bir kaç sorum olucak,
- Gelir vergisi/kdv/stopaj vb. vermem gerekiyor mu? (zaten şirket amerika'ya vergi ödüyor)
- Türkiye'de sigortam yok, onu kendim yatırırsam bir sorun çıkar mı?

Bonus:
- Vize almak istiyorum bu yakınlarda, benden maaş bordrosu isteyecekler. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

İlginiz için teşekkürler

Türkiyede 180 günden fazla ikamet ediyorsanız. Burda gelir vergisi beyannamesi vermek zorundasınız. ABD de aldığınız maaşı ve ödediğiniz vergileri beyannamenizde gösterip mahsup edersiniz.
Kendim yatırsam diye birşey yok. Ancak genel sağlık sigortası ödeyeceksiniz. sağlık hizmeti almak için.
ABD den maaş bilgileriniz isteyin mail yoluyla alın. Vize için kabul edilir.. zaten gelir vergisi beyanı için de alacaksınız.

ABD de aldığınız maaşı ve ödediğiniz vergileri beyannamenizde gösterip mahsup edersiniz.

üstadım burda anlatım bozukluğu olmuş :)

Teşekkürler Nizam bey, aydınlatıcı oldu. ABD ile çifte vergilendirme anlaşmasından faydalanabiliyor muyuz?

Türkiye'de ikamet ediyorum ve GSS ödüyorum. Ben Türkiye'de emeklilik için de ödeme yapmak istiyorum asıl sorum buydu. Sanırım bireysel olarak başvurulabiliyormuş.