Geç Gelen Fatura Ve Kdv Sorunu?

greatviper

Katkı Sunan Üye
Merhaba Sayın forum kullanıcıları,

15.06.2015 tarihli bir fatura elimize yeni ulaştı.
540 Tl + 97,20 TL Kdv = 637,20 tl tutarında bir fatura.

2015 aralık kdv beyannamesini de verdik.
Bu faturayı hangi tarihte ve nasıl işleme almalıyım.Kdv indirim söz konusu olurmu?

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim..

KDV indirim konusu olabilmesi için 2015 yılı kayıtlarında yer almalı ve beyana dahil edilmeli.

Nizam Hocam, bu fatura 01.10.2015 tarihine kayıt yapılarak faturanın Kdv dahil toplam tutarının tamamı 689 K.K.E.G olarak yazılabilir mi? Sizin görüşünüzü merak ediyorum.

Nizam Hocam, bu fatura 01.10.2015 tarihine kayıt yapılarak faturanın Kdv dahil toplam tutarının tamamı 689 K.K.E.G olarak yazılabilir mi? Sizin görüşünüzü merak ediyorum.

Bu fatura 12/2015 tarihine kayıt yapılabilir. Sonuçta gv veya kv vergisi verilmedi. Kdv si içinde istenirse düzeltme beyanı verilebilir. Ancak ben bunu tavsiye etmem tutar küçük çünkü. Faturayı gidere atıp, kdv sini sizin de söylediğiniz gibi KKEG yapabilirsiniz.

Bu fatura 12/2015 tarihine kayıt yapılabilir. Sonuçta gv veya kv vergisi verilmedi. Kdv si içinde istenirse düzeltme beyanı verilebilir. Ancak ben bunu tavsiye etmem tutar küçük çünkü. Faturayı gidere atıp, kdv sini sizin de söylediğiniz gibi KKEG yapabilirsiniz.

Aynen katılıyorum.