Sgk İnternet Üzerinden İşyeri Açılışı Hakkında

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
SGK işyeri açılışlarında internet üzerinden başvuru işlemi hangi adresten yapılmaktadır
Dikkat etmemiz gerekli hususlar nedir? Örneğin internetten başvurup kağıt ortamında kaç gün içinde başvuru oluyor?
Saygılar

Şu adresten yapacaksınız --> https://uyg.sgk.gov.tr/stw/welcome.do

Çok fazla dikkat edilecek birşey yok normal işyeri bildirgesi hazırlar gibi istenilen bilgileri dolduruyorsunuz.

Girişi yaptıktan sonra en geç 1 ay içinde kuruma gerekli belgeleri götürerek şifreyi almanız gerekiyor. Ama siz son güne kadar beklemeyin birkaç gün içinde alın bence kuruma gidip.

e-sgk içinde işyeri bildirgesi menüsünden. Bir hafta içinde int. başvuru çıktınız, işyeri bildirgesi ve ekleri ile başvurmanız gerekmekte.

Teşekkürler
Örneğin, 05.02.2016 da internetten başvurdum işe giriş 05.02.2016 olarak belirttim
SGK ya evraklarla 03.02.2016 ya kadar başvurmam da sakınca yoktur sanırım
Saygılar

Bizim buradaki sgk'ya 1 ay içinde götürüp evrakları şifreyi alabiliyorsun.

Memura sorduğumda 1 haftalık süre eğer bir yanlışlık varsa sistemden bildirgeyi düzeltebilmek için verilen süre dedi. Evrakları almak için 1 ay içinde gelmeniz gerekiyor dedi. Ben başvuruyu yapıp şifre almaya 3 hafta sonra gittiğimde oldu sorun yaşamadım.

Ha tabi ki her sgk kafasına göre iş yaptığı için farklı şekilde uyguluyor olabilir. Önceki mesajımda da dediğim gibi şifre almak için birkaç gün içinde gidip almanızda yarar var.

Teşekkürler
Örneğin, 05.02.2016 da internetten başvurdum işe giriş 05.02.2016 olarak belirttim
SGK ya evraklarla 03.02.2016 ya kadar başvurmam da sakınca yoktur sanırım
Saygılar
Sanırım 03.03.2016 yazacaktınız.
-/-
SGK süre konusunda net bir açıklaması bulunmuyor. Yaklaşık 1,5 yıl önce bu sistemle yaptığım başvuru için ilgili müd. 1 hafta demişti.

Girişte TC vs soruyor
Açılış yapılacak kişinin TC sinden mi giriliyor sisteme yoksa biz kendi TC ile girip işyeri bildirge doldurulurken ilgili şahsın TC ve bilgileri girilir?