Raporun Sisteme Girişi

Merhaba arkadaşlar,

Bir işçimiz kasım ayında 3 gün rapor almış. Bunun bildirimi bu ayın 23 üne kadar mı yoksa

raporun bitiş tarihinden itibaren 10 gün mü ?

Teşekkürler

23 Aralık tarihine kadar onay vermeniz gerekiyor rapora. Ama son günü beklemeyin bence bir an önce rapor parası yatsın işçinin.

Konu açılmışken bir şey daha sorayım. Bir işçimiz bu ay doğum yaptı ve Marta kadar raporlu.

Onun raporunu sisteme 1 kerede mi işlemem lazım yoksa her ay için takip eden ayın 23 ümü ?

2 seçenek var. Ya raporun bitmesini bekleyip bir defada onaylayın. Ya da eğer işçi ben o kadar bekleyemem para lazım olur derse 1'er aylık olarak onay verebilirsiniz. Her ay para almış olur işçi. Atıyorum rapor 1 aralıkta başladı 30 aralıkta 1 ay oluyor. 31 aralıkta 01.12.2016-30.12.2016 tarihleri için onay verin 1 aylık. Ayın 23'ünü beklemenize gerek yok. Takip edin her 1 ay dolduğunda onay verin.

Yanlız doğum raporları 2 tane olur. Doğum öncesi ve doğum sonrası olmak üzere. Doğum öncesinin bitiş tarihine dikkat edin. Doğum öncesi raporu 1 defada onaylayın süresini geçirmeden. Doğum sonrasını da dediğim gibi ya 1 defada ya da 1'er aylık olarak onaylarsınız.

Doğum raporlarını istediğiniz gün aralığında onaylayabilirsiniz. İlk kısmi onay sonrası 2. onay yapacağınızda ilk girdiğinizin tarihi başlangıç olarak sistem tarafından otomatik geliyor.

Arkadaşlar doğum yapan işçimizin bize verdiği rapor 18.11 ' den başlayıp 8.12 ye kadar istirahatlidir, 9.12 de kontrol diyor.

Fakat ben raporu onaylama sistemine girdiğimde, raporun bitiş tarihi 6.12 olarak gözükmektedir.

Kadın işçi 8 inde doğum yapmış. 8.12 den Martın sonuna kadar da rapor almıştır. Napmam gerekiyor ?

6.12 ye kadar mı onaylıyım yoksa SGK ya başvuruyum mu ?

Eğer 6 aralık bitiş tarihi ise doğum sonrası rapor 7 aralıkta başlamalı. 8 aralık olduğuna eminmisiniz, hastaneye yatış tarihi 7 aralık olup doğum tarihi 8 aralık olabilir mi ?

Eğer 6 aralık bitiş tarihi ise doğum sonrası rapor 7 aralıkta başlamalı. 8 aralık olduğuna eminmisiniz, hastaneye yatış tarihi 7 aralık olup doğum tarihi 8 aralık olabilir mi ?

7.12 de doğum yapmış. 8.12 de çıkmış hastaneden. yani yatış 8.12 de bitmiş.

Bana gelen ilk rapor 18.11 de başlıyor ve 8.12 ye kadar istirahatlidir diyor. 9.12 de kontrol diyor.

Vizite sisteminde ise 6.12 ye kadar raporlu gözüküyor. 8.12 girdiğim zaman, rapor bitiş tarihinden sonra tarih giremezsiniz diyor

Doğum öncesi raporda bitiş tarihi tahmini olarak belirtilir. Doğum erken veya geç olursa rapor tarihi değişebilir. Şöyle yapacaksınız. Doğum öncesi rapor 18.11.2016 - 06.12.2016 arası olarak onaylanacak. Doğum sonrası rapor da 07.12.2016 - Bitiş tarihi ne ise o zaman onaylanacak.

Doğum öncesi raporda bitiş tarihi tahmini olarak belirtilir. Doğum erken veya geç olursa rapor tarihi değişebilir. Şöyle yapacaksınız. Doğum öncesi rapor 18.11.2016 - 06.12.2016 arası olarak onaylanacak. Doğum sonrası rapor da 07.12.2016 - Bitiş tarihi ne ise o zaman onaylanacak.

çok teşekkürler üstadım

merhaba,
sistemden hiç mail gelmediğinde ve sisteme girdiğimde rapor görünmüyorsa,şimdiye kadar hiç elle giriş yapmadım.
problem olur mu acaba ?

Siz ceza yememek için süresi geçmeden elle giriş yapın manuel sistemden. Ancak elektronik sistemden onay vermediğiniz sürece çalışan rapor parası alamaz.