2016/3 Dönem Smmm Yeterlilik Sınav Sonuçları

Arkadaşlar hepinize merhaba.

Yoğun bir dönemden çıktık, umarım herkes beklentileri doğrultusun da sonuçlar alır.

Konuyu şimdiden açalım malum biraz zaman geçince buralar çok hareketlenecek. :)

Genel olarak ta sınav ile alakalı konuşabiliriz.

Arkadaşlar hepinize merhaba.

Yoğun bir dönemden çıktık, umarım herkes beklentileri doğrultusun da sonuçlar alır.

Konuyu şimdiden açalım malum biraz zaman geçince buralar çok hareketlenecek. :)

Genel olarak ta sınav ile alakalı konuşabiliriz.

merhaba, biraz erken oldu bu post daha 2 ay var :)
ben bişey sormak istiyorum, maliyette ilk soru 60 puan ya,
direk ilk maddeyi hesaplarkan dönem içindeki alışları dikkate almamışım, gidişatım doğru herşey ama tabiki sonucum hatalı oluyo bundan dolayı, sizce puan verirler mi?

Hayır puan vermiyorlar

direk ilk maddeyi hesaplarkan dönem içindeki alışları dikkate almamışım, gidişatım doğru herşey ama tabiki sonucum hatalı oluyo bundan dolayı, sizce puan verirler mi?

Açıkçası bilmiyorum diyebilirim. Çünkü komisyon nasıl oluşuyor neye göre puan kırıyorlar yada kriterleri nedir tam anlaşılmıyor, her derste adayların farklı farklı serzenişleri var. Sonra itiraz edince artan puanlar da olunca kafalar karışık inşallah sonuca gitmeyi biliyor deyip hiç puan vermemezlik etmezler.

Merhaba arkadaşlar ben bir önceki sınavda 7/7 yapmış biriyim, sınav sonuçları açıklanmadan, daha önce sınava girmiş arkadaşlarıma puanlar nasıl beklediğiniz şekildemi diye soruyordum. Kimse net cevap veremiyordu.
Ben denetim ve meslek dersinden 60-70 arası rakam beklerken 50 puan aldım. Muhasebe dersinden bir soruyu yanlış anlamamdan dolayı satılan malın maliyeti yanlış oldu dolayısı ile sonraki kapanış işlemlerimde yanlış oldu ama 67 aldım.
Maliyetten 2 sorudan 1 tanesini yapmıştım ama eksiğim yoktu 50 aldım. Beklediğim puanlar geldi diyebilirim.
İnşallah herkesin öyle olur.

Maliyet sınavına toplam 4 defa girdim,gidişata puan verselerdi sınavı ilk seferde verirdim.hem gidişat hemde sonuç doğru olacak yoksa puan alamazsınız.:(

Desenize bende sonucu yanlış yazdım diye silme çekilecek :) Herşeyi yaz toplarken gitsin. Gidişata puan yoksa kaldık demektir.

Ben 2016/3 sınavına girmedim atladım Marta giricem son 3 hakkım kaldı 😲 iyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum tek dersim var finansal muh.

Sıradaki SMMM yeterlilik sınavı 25-26 Mart aralığın da, muhtemelen geçtiğimiz sınav sonuçları 27.01.2017'de açıklanır çalışmak için 2 ay gibi bir süre kalıyor.

Geçen dönemin zaman sıkışıklığını ve maliyet soru cevap fiyaskosunu hatırlamak bile istemiyorum.

27.01.2017 ya da 03.02.2017 'de açıklanır, erken falan açıklayıp bizi mutlu etmeye tabi ki gerek yok.

Sıradaki SMMM yeterlilik sınavı 25-26 Mart aralığın da, muhtemelen geçtiğimiz sınav sonuçları 27.01.2017'de açıklanır çalışmak için 2 ay gibi bir süre kalıyor.

Geçen dönemin zaman sıkışıklığını ve maliyet soru cevap fiyaskosunu hatırlamak bile istemiyorum.

27.01.2017 ya da 03.02.2017 'de açıklanır, erken falan açıklayıp bizi mutlu etmeye tabi ki gerek yok.

Tesmer 3.2.17 diye yazıyor açıklanma tarihi

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak benim tek dersim kalmıştı maliyet allahtan bir aksilik olmazsa ondanda yüz bekliyorum şubatın başında sınav açıklansa kaşe Numarası filan ne zamana yetişir ocak beyannamesini ben verebilir miyim yetişir mi acaba ?

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak benim tek dersim kalmıştı maliyet allahtan bir aksilik olmazsa ondanda yüz bekliyorum şubatın başında sınav açıklansa kaşe Numarası filan ne zamana yetişir ocak beyannamesini ben verebilir miyim yetişir mi acaba ?

Ocak beyannamesi için bence süre imkansız, oda nezdinde işlemlerin yetişmeyecektir bir de mükellefiyet açılışı olacak.

Mükellefiyet açmakta sıkıntı Yok ama beyan gönderme yetkisi için kaşe numarası gerekmiş yani kaşe numarası yetişirse sıkıntı kalmıyor yetişir mi acaba

Ankarada sınava giren mardinden gelen bir bayan kardeşimiz vardı maliyet muhasebesinden çıktıktan sonra konuşmuştuk 3 ay kursa gittim falan demişti lütfen bu forumda okuyorsa özelden yazsın önemli

Sonuçlar ne zaman açıklanıcak tesmerde tanıdığı olan yokmu ?
Burası 25 ocaktan sonra baya bi şenlenir :)

Arkadaşlar çok acil ankarada sınava girenler hangi Üniv. Ve adres neresi bi yazarmısınız ankara aşti otogara yakınmı okul sabah 9 a nasıl yetişicem antepten şimdiden ayarlamak lazım

Arkadaşlar çok acil ankarada sınava girenler hangi Üniv. Ve adres neresi bi yazarmısınız ankara aşti otogara yakınmı okul sabah 9 a nasıl yetişicem antepten şimdiden ayarlamak lazım

sınav genelde Ankara Üniversitesi İKTİSADİ ve idari bilimler fakültesinde oluyor.
yeri beşevler ankaray çıkışının karşısında.
yani aştiden ankaray a binince 10-15 dakikaya varılacak bir mesafe.
taksiyle 5-10 dakika.
çok yakın yani.
sınav için bir gün önceden gelip otelde kalıp sınava girmeniz sizin için daha iyi olur.
sabah otobüsten inip sınava girmek yorucu olabilir.