Hatalı Sgk Giriş Tarihi Nasıl Düzeltilir

Arkadaşlar Merhaba

18.07.2017 tarihinde işe başlayacak bir kişiyi sehven 11.70.2017 tarihine sgk girişi yapılmış. Arkadaşlar sizce ne yapmalıyım 1 hafta kişiye ücretsiz izin gibi mi gösterelim yoksa sgk ya düzeltme yazısı mı verelim. SGK ipc keser mi ?

Mali tatil sürecinde olduğumuzdan int. ortamında iptal verilebiliyor olması gerek. İptal ve 18/07 işe başlama olarak giriş yapılabilir.

Ne oldu nasıl çözdünüz hocam sorunu ? Eğer ücretsiz izin düşünüyorsanız geçmişe giriş bildirgesi vermekten ceza yersiniz.

bence en doğrusu sgk ya yapılan yanlışlığı anlatan ve doğru olması gereken şekilde bir dilekçe verin hem cezadan kurtulur hemde işin doğrusunu yapmış olursunuz sgk zaten yapılan hataları düzeltmek için imkan tanıyor. işlemi yapar yapmaz fark etseydiniz iptal edebilirdiniz onun için bildirim sonu iyi kontrol etmek çok önemli

bence en doğrusu sgk ya yapılan yanlışlığı anlatan ve doğru olması gereken şekilde bir dilekçe verin hem cezadan kurtulur hemde işin doğrusunu yapmış olursunuz sgk zaten yapılan hataları düzeltmek için imkan tanıyor. işlemi yapar yapmaz fark etseydiniz iptal edebilirdiniz onun için bildirim sonu iyi kontrol etmek çok önemli

Ne oldu nasıl çözdünüz hocam sorunu ? Eğer ücretsiz izin düşünüyorsanız geçmişe giriş bildirgesi vermekten ceza yersiniz.

11 temmuzdaki girişi iptal etmek için dilekçe verin. 18 temmuza girişini yapın. Ceza çıkmaz.

O dönemde çalışan ile konuştum ücretsiz izin dilekçesi aldım sonra konuyu kapattım.