fonradar

E-Bildirge Eksik Girilen Gün

merhabalar, süresi geçen bildirge için primlerde(pek tutar) eksiklik olmaması koşuluyla yalnızca 30 olması gereken gün 29 olarak girilmiş. Bunun için ne yapılabilir ipc gelir mi? sadece yazacağımız bir üst yazıyla kişiye 1 gün daha eklenilebilir mi
Teşekkürler

Üstadım bu kişi için ek bildirge vermeniz gerekli.Ek bildirge hazırlayın 200-250 TL civarı ceza çıkar ödersiniz.Ek olarak 1 günlük prim de tahakkuk eder.

teşekkür ederim ancak primde herhangi bir eksiklik yok yani primi tam gitmiş ama gün eksik girilmiş ve yalnızca 1 kişi değil ipc kişi başı mı çıkar şayet olursa toplam için mi

teşekkür ederim ancak primde herhangi bir eksiklik yok yani primi tam gitmiş ama gün eksik girilmiş ve yalnızca 1 kişi değil ipc kişi başı mı çıkar şayet olursa toplam için mi

Şayet herhangi bir İPC sözkonusu olur ise bunu sonrasında kurumun tespit etmesi daha maliyetli olacağından sizinde bahsettiğiniz üzere kurumla görüşmeniz ve mutlaka durumu yazı ile aktarmak yerinde olacaktır diye düşünüyorum.

PEK tutarında değişiklik olmayacaksa sadece günü 30 yapılacaksa herhangi bir ceza çıkmaz. Verin ek bildirge yeterli.

Denetimler sırasında bu eksikliklerin çıkması sizin için sorun olacağından dolayı ek bildirge verip sizin beyan etmeniz daha mantıklı olacaktır. speklerdeki eksiklik denetim memurları tarafından tespit edilmesi sonucu hem ipc gelir hem de 6661 kapsamında aldığınız 1 yıllık teşvikler iptal olur ve sizden bunu mahsup ederler faiziyle birlikte.