fonradar

Sigortam (*)4A Olarak Gözüküyor

Merhaba,

1 senedir çalıştığım firmada son 3 aydır Sigorta girişlerimin 4A değilde (*)4A olarak girildiğini fark ettim. Araştırdığımda herhangi bir izin durumunda girilebiliyormuş ama bu süre zarflarında hiç izin kullanmadım. Firma son 2 aydır maaşlarda da ertelemeye gitti ve bu hafta bize sadece 1000₺ ödeme yaptı. Firmaya sormadan önce sizlerden yardım bekliyorum benim bilgim olmadan böyle bir şey yapabilirler mi (*) işaretinin benim açımdan ilerde bir problem yaratır mı ?

(*) olan satırın gün sayısı nedir? Oradaki gün sayınız 30'dan aza ise, size izin kullandırmıştır. En altta (*) işaretinin eden konduğu yazar, orada ne yazıyor?=

Merhaba,

1 senedir çalıştığım firmada son 3 aydır Sigorta girişlerimin 4A değilde (*)4A olarak girildiğini fark ettim. Araştırdığımda herhangi bir izin durumunda girilebiliyormuş ama bu süre zarflarında hiç izin kullanmadım. Firma son 2 aydır maaşlarda da ertelemeye gitti ve bu hafta bize sadece 1000₺ ödeme yaptı. Firmaya sormadan önce sizlerden yardım bekliyorum benim bilgim olmadan böyle bir şey yapabilirler mi (*) işaretinin benim açımdan ilerde bir problem yaratır mı ?
yanlışlıkla ''istirahat sürelerinde çalışmamıştır.'' kutucuğunu işaretlemiş olabilirler. sn. Zindan'ın dediği gibi gün sayınız nedir ?

Gün sayısı 30 olarak gözüküyor verilerde eksik yada fazla bir durum yok sadece yıldız işareti var 3 aydır. En altta herhangi bir yazıya da ulaşamadım firmayla görüştüm bizde bir şey bildirmedik dediler yarın sigortayı arayıp sonucu sizinle paylaşacağım

Gün sayın 30 ise, sıkıntı yok. Büyütecek önemli bir şey değil, sormana da gerek yok.
Bir iki günlük istirahat raporu almış olabilirsin, onu da kesmeden göstermişler demektir.

Bu sorunun kaynağı, Muhtasar Beyannamesini doldururken "İsirahat Sürelerinde Çalışmamıştır" sütununda tüm personel için "Evet"
seçeneğinin bildirilmesinden kaynaklanıyor. Veya Sizin için de o sütün "Evet" olarak işaretlenmiş.