Ba-Bs Hakkında

asiye780

Katkı Sunan Üye
iyi çalışmalar....geçen ay verdiğimiz BaBs beyannamesi düzenlenirken beyanname de işçi brüt ücretleri de kıdem tazminatları da bildirilmiş..bu durumu yeni farkettik.. başına gelen oldumu hiç.sonuçta alış-satış olmadığı için düzeltme yapmasak sonradan sıkıntı çıkar mı acaba..

Enteresan bir durum.Bu bildirimi nasıl yaptınız? Brüt ücretlerde mesela personel isimleriyle mi bildirimler yapılmış.Hiç başıma gelmedi ve rastlamadım da açıkcası. Ama bırakın böyle kalsın derim.

Enteresan bir durum.Bu bildirimi nasıl yaptınız? Brüt ücretlerde mesela personel isimleriyle mi bildirimler yapılmış.Hiç başıma gelmedi ve rastlamadım da açıkcası. Ama bırakın böyle kalsın derim.
Kendi kendine iş çıkarmayı becerebilen sanırım tek meslek grubuyuz Tahsin abi :). Birkaç yerde daha duymuştum ücretlerin de bildirildiğini ama açıkçası hiçbir mantığı olduğunu düşünmüyorum. Kullanılan programdan kaynaklanmış olabilir. Yanlış bir uygulama.
saygılar;
bil_gin

Aynen gms kullanıyoruz..sistemden kaynaklı bi hatalı bildirim olmuş..Artık öylece bırakıp düzeltme yapmayacağız

İlgili dönemde Vergi iadesi almıyorsanız bunu özel olarak araştırmıyorlar. Düzeltme beyannamesi ile ciddi bir ceza çıkacağını sanmıyorum. Ama hiç düzeltmeseniz de ceza yenecek bir durum göremedim.