Mahkeme Süreci

Merhabalar bugün iş mahkemesinde ikinci duruşmam yapıldı mahkemeye sunmuş olduğumuz iki tanıkta hakim tarafından dinlenildi tanıklar maaşların asgarî kısmını bankadan geri kalanı elden aldıklarını resmi tatillerde çalışıldığını ama mesai ücreti almadıklarını haftanın 5 günü 11 saat çalıştıklarını hafta sonu cumartesi günüde 14.00 kadar çalıştıklarını yine mesai ücreti almadıklarını beyan ettiler bunun yanında davacının yıllık izinlerinide kullanmadığını hep çalıştığını ifade ettiler işverenin mahkemeye sunmuş olduğu üç tanık vardı ama bugün duruşmaya gelmedi malum işveren davayı uzatmak için bu yöntemi kullandığını zannediyorum yazdıklarımdan yola çıkarak sonuç ne yöne doğru evrilir birde işverenin tanıkları getirilmemesini hakim nasıl değerlendirir

Avukatla görüşmenizi tavsiye ederim.Davanın konusunu bile bilmiyoruz.Duruşmanız yapıldıysa bir avukatınız vardır. Önce kendisiyle konuşmanızı öneririm.

Avukatla görüşmenizi tavsiye ederim.Davanın konusunu bile bilmiyoruz.Duruşmanız yapıldıysa bir avukatınız vardır. Önce kendisiyle konuşmanızı öneririm.
Tahsin bey malum avukat kardeşlerimiz yoğun olduğu için iletişimde biraz sorun olabiliyor dava konusu işveren SGK'ya gerçek ücret üzerinden SGK primlerimi yatirmadiğı için resmi bayramlarda çalıştırıp mesai ücreti vermediği yıllık izinlerimi kullandirılmaması ve ücretini ödememesi gerekçesi ile işten ayrılmak istediğimi kendisine beyan ettim kendileride onay verdi lakin ödemeyi ay sonu yapacağını söyledi bende inandım 1hafta sonra arkadaş işe gelmediğini iddia ederek bana ihtarname gönderdi ve bana neden gelmediğine dair 3 içinde cevap istedi bende önce telefonla ulaşmak istedim telefonu açmadı sosyal medya hesaplarimizdan neden böyle yaptığını paramı vereceğim dediğini yazdım cevap vermedi bende yukarıdaki sabeblerden dolayı istifa ettim konu bu