Amarok İndirilecek Kdv

Day-Dream

Tanınmış Üye
Arkadaşlar merhaba

Sıfır amarok aldığımızda o araçlarda binek değil mi ?

Saygılarımla

Arkadaşlar merhaba

Sıfır amarok aldığımızda o araçlarda binek değil mi ?

Saygılarımla
Alım yaptığınız aracın alış faturasında yada ilgili fatura ekinde bayi tarafından size verilen Gümrük tarife istatistik pozisyonu koduna göre binek yada ticari ayrımı (87.03-87.04) yaparak muhasebesel kayıtlarınızda göstermenizi tavsiye ederim.

Üstad faturada yazmıyor, ruhsatta da o kod nerede yazar ?
Çok teşekkür ederim

burada şöyle bir şey var, Link vermek yasaktır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir mükellefimin Amarok'u var.Ticari sınıfta.Sıfır aldıysanız,galeriye sorun.Onlar bilir.

Evet indirdim.Ayrıca %70 gider ksıtlaması yapmadan tüm giderleride indirmeye devam ediyorum.Ancak firma bu araç için K belgesi almak zorunda kaldı.Bunuda göz ardı etmeyin derim.
Tahsin abi bu aracın alımında ödenen ÖTV beyanındaki GTIP neydi? Hatırladığım kadarıyla bu aracın mesela Fiorino’nun koltuklusundan hiçbir farkı yok. Yani arkada 3 kişilik oturma alanı var vs.

1+1, 1+3, 1+4 veya 1+7 koltuklu, şoför ve öndeki yolcunun arkasındaki kısımda emniyet kemerleri veya emniyet kemeri montajı için tertibat, koltuk ve emniyet ekipmanı montajı için sabit tertibat, aracın iç kısmının her tarafında, araçların yolcu bölümlerinde yer alan konfor özellikleri ve iç döşemeleri (örneğin: yer kaplamaları, havalandırma, iç aydınlatma, küllükler), iki yan panel boyunca arka camları bulunan (en arkada yük bölümünün sağ ve sol taraflarında cam bulunsun bulunmasın); şoför ve öndeki yolcuların bölümü ile insan veya eşya taşınması için kullanılan arka bölüm arasında sabit bir panel veya bariyer bulunmayan kapalı kasa motorlu taşıtlar 87.03 pozisyonunda yer almakta olup, binek otomobiller bu kapsamda değerlendirilmektedir

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2021-06-11 03.34.59.png
    Ekran Resmi 2021-06-11 03.34.59.png
    329.6 KB · Görüntüleme: 0
  • Ekran Resmi 2021-06-11 03.35.11.png
    Ekran Resmi 2021-06-11 03.35.11.png
    358.4 KB · Görüntüleme: 0
  • Ekran Resmi 2021-06-11 03.35.39.png
    Ekran Resmi 2021-06-11 03.35.39.png
    45 KB · Görüntüleme: 0
Arkadaşlar benim mükellef bu aracı 4-5 yıl önce almıştı.Hatırladığım kadarıyla ruhsatında ticari yazıyordu.Galeri de ticari sınıfta demişti.Zaten ticari olacağı için mükellef bu aracı almıştı.Uzun zaman oldu,hatırladıklarım bunlar

Arkadaşlar benim mükellef bu aracı 4-5 yıl önce almıştı.Hatırladığım kadarıyla ruhsatında ticari yazıyordu.Galeri de ticari sınıfta demişti.Zaten ticari olacağı için mükellef bu aracı almıştı.Uzun zaman oldu,hatırladıklarım bunlar
Bence bu araç binek araç statüsündedir ruhsatta ne yazdığının bir önemi yok. Aşı için biontech 😁