fonradar

Yıllık Fatura Kesmek ve Cari Ekstre

Merhaba, freelance olarak içerik yazarlığı yapıyorum. Şubat ayında bir firmayla sürekli çalışmaya başladık ben de, şirketler sonuçta diye şahıs şirketi açtım. 10 aydır her ay düzenli bi şekilde yazdıklarımı gönderiyorum ve onlarda günü sabit olmasada her ay ticari hesaplarından şahıs hesabıma para aktarıyorlar. Hiç fatura istemediler ben de yıllık toplu bi şekilde tek bir ayda keseceğimi düşündüm. Dün itibariyle benden cari ekstreyi istediler.

Şimdi kısaca özet geçmeye çalıştığım konuya nazaran iki sorum olacak;
1. Bugün şubat ayına ait fatura kesemeyeceğime göre, aralık ayında toplam 11 ayın faturasının bedelini tek faturada kesince bir sıkıntı oluyor mu? Oluyorsa bana olsun, karşı şirkete yansıyacak bir durum mevcut mu? Ben sonuçta ödeme yaptıkları tutarları toplu bi şekilde kesip vereceğim.
2. Resmi hesap ekstresi nedir nasıl hazırlanır?

Zahmet edip okuyan herkese iyi ve sağlıklı günler.

Merhaba, freelance olarak içerik yazarlığı yapıyorum. Şubat ayında bir firmayla sürekli çalışmaya başladık ben de, şirketler sonuçta diye şahıs şirketi açtım. 10 aydır her ay düzenli bi şekilde yazdıklarımı gönderiyorum ve onlarda günü sabit olmasada her ay ticari hesaplarından şahıs hesabıma para aktarıyorlar. Hiç fatura istemediler ben de yıllık toplu bi şekilde tek bir ayda keseceğimi düşündüm. Dün itibariyle benden cari ekstreyi istediler.

Şimdi kısaca özet geçmeye çalıştığım konuya nazaran iki sorum olacak;
1. Bugün şubat ayına ait fatura kesemeyeceğime göre, aralık ayında toplam 11 ayın faturasının bedelini tek faturada kesince bir sıkıntı oluyor mu? Oluyorsa bana olsun, karşı şirkete yansıyacak bir durum mevcut mu? Ben sonuçta ödeme yaptıkları tutarları toplu bi şekilde kesip vereceğim.
2. Resmi hesap ekstresi nedir nasıl hazırlanır?

Zahmet edip okuyan herkese iyi ve sağlıklı günler.
1. Bugün şubat ayına ait fatura kesemeyeceğime göre, aralık ayında toplam 11 ayın faturasının bedelini tek faturada kesince bir sıkıntı oluyor mu?

Cevap : Aralık ayında toplam 11 ayın faturasının bedelini tek faturada kesince sıkıntı olur.

2- Oluyorsa bana olsun, karşı şirkete yansıyacak bir durum mevcut mu? Ben sonuçta ödeme yaptıkları tutarları toplu bi şekilde kesip vereceğim.

Cevap: Size yansiyacak durum ''VERGI ZIYAA'' cezasi. Odeme yapilan tutarlar aylik oldugundan. her ay ticari hesaplariniza para gonderdiklerinden gonderilen paralarin tarihi itibariyle faturalarinin duzenlenmis olmasi gerekirdi.

3. Resmi hesap ekstresi nedir nasıl hazırlanır?

Cevap : Resmi hesap ekstresi anlam itibariyle basitce ; Borclanilan ve Tahsilatlarin gosterildigi bir hesap pusulasidir. Bunu Mali Musaviriniz hazirlayacak

Önemli olan bu zamana kadar bu duruma karşılık mali müşavirinizin sizi hiç uyarmaması olmuş. Bankanıza gelen paraların açıklamalarında iş avansı gibi bir ibare olsaydı sıkıntı yaratmazdı diye düşünüyorum.

Önemli olan bu zamana kadar bu duruma karşılık mali müşavirinizin sizi hiç uyarmaması olmuş. Bankanıza gelen paraların açıklamalarında iş avansı gibi bir ibare olsaydı sıkıntı yaratmazdı diye düşünüyorum.
Sayin aerating
Freelance işi yapanlar Serbest Mealek Erbabi olduklari için, onlada bankaya gelen paralar avans olmaz. Zira Serb mes. Erbablarinda tahsilat usulu gecerlidir