1-2 Aralık Smmm Yeterlilik Sınavı Ders Konuları Hakkında Bilgi

doneri

Katkı Sunan Üye
SINAV KONULARI DUYURUSU
1 – 2 Aralık 2012 tarihlerinde yapılacak 2012/3. Dönem SMMM Sınavında ve 1 Aralık 2012 tarihinde yapılacak 2012/3. Dönem A, B Grubu Staj Ara Dönem ve C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmelerinde; 14 Şubat 2011 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmış, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, sınav sorumluluk alanı içerisinde yer almayacaktır.

tesmerin sitesinde duyuru vermişler. zahmet oldu. sınava 14 gün kala bilgi veriyorlar. dalga geçer gibi.

başa baş noktasımı arkadaşlar o sorular 1999 yılı ve öncesi konuları 2000 yıllarda hiç gelmemiş bence hiç ihtimal yok dağıtımlar varken kapsamına göre konualrı varken birde 2012 de hiç gelmedi bu konular

Sayın kubil bey ,
-kapsamına göre konular var deyince ne demek istedin anlamadım ?

-birde denetimden ve meslek hukukundan hangi sorular çıkabilir tahminleri yürütelim
kimse yok mu forumda ?

meslek hukukundan 3568 sayılı kanundan ve disiplin yönetmeliklerinden sıkça soru sorulmakta son 2 dönemde ise; finansal muhasebeyle ilgili konuardanda bir soru gelmektedir. Şimdiden herkese başarılar dilerim allah yardımcınız olsun...

Sayın kubil bey ,
-kapsamına göre konular var deyince ne demek istedin anlamadım ?

-birde denetimden ve meslek hukukundan hangi sorular çıkabilir tahminleri yürütelim
kimse yok mu forumda ?

kapsamına göre maliyet sistemleri konu başlığı bu içeriği ise tam maliyet değişken maliyet asal maliyet normal maliyet bunlar bunlara göre toplam maliyeti ve birim maliyetini bulun bazanda gelir tablosunu yapın gibi sorular gelmekte çok çıkan bir konu 2012 de hiç gelmedi aralıkta gelme ihtimali yüksek 2 dönem üstüste geldiği çok olmuş 2011 de 2010

finansal analizde trend analizi çıkabilir ve son dönemlerde yorumlara çok ağırlık verilmiş durumda sadece soruları çözmek yetmiyor yorumda istenmektedir.

arkadaslar merhabalar.ben yeterlılık belgesını 2009 yılında aldım.ınanın sızlerde en yakın zamanda alacaksınız. bende benım sınav donemımde notlar cıkarmıstım.ısteyen olursa bana maıl atsın yeter....denetım-temel hukuk ve analız notları var maıl adresım de.....

arkadaslar merhabalar.ben yeterlılık belgesını 2009 yılında aldım.ınanın sızlerde en yakın zamanda alacaksınız. bende benım sınav donemımde notlar cıkarmıstım.ısteyen olursa bana maıl atsın yeter....denetım-temel hukuk ve analız notları var maıl adresım de.....

Merhabalar, lütfen notları bana da mail atarsanız çok sevinirim. Mail adresim: [email protected]

arkadaşlar maliyetten matemataiksel dağıtımın cıkacağı yönünde söylenti var. aklınızın bir köşesinde bulunsun.

başka dersler hakkında duyumlarınız var mı ? çok az süre kaldı . artık boyle seylere çalışacağım forumda arkadaşların duydugu veya beklediği yerlere .

finansaldan kesin mizan verip te acılış kaydından başlayarak cıkar diye konuşuluyordu. son sınavdaki gibi.

yani açılış kaydı yapılmadan mı devam edeceğiz. son sınav öyleydi çünkü.

son sınavda ara mizan verildi. geçici mizan yani onda açılış yapılmaz. son sınavdaki gibi derken mizan üzerinden gidilecek demek istedim.

az önce baktım son sınava bu kadarda basit sorulmaz dedim ama orada açılışı istemediğini anlayamayan ve kalan çok olmuştur.

açılış fişi yüzünden çok puan kırdıklarını düşünüyorum.

abimle birlikte girdik sınava...
abim açılış fili ile birlikte bilanço dahil sonuna kadar getirdi. herşeyi tamdı. 100 almayı bekliyordu. sonuç 67...

ben ise açılış fişi yapmadım. bariz 3-4 yevmiyem hatalı idi. bilançoyu yapmadım. sonuç:50

yani açılı fişi için 30 puan kesmişler diye düşünüyoruz....