10 işçi üzeri işçi çalıştıran işveren ücretleri bankadan öder

evvelden 10 işçisi olup bankadan ödüyen sonra işçi sayısı 9 ay düşünce aynı şekilde bankadan ödemek zorundamıdır kesin bilgisi olan birisi varmı kanunda açıkça yazılmamış ilk bankadan ödenipte sonra 9 işçiye düşünce bankadan ödemeyi kesilse sonra 10 işçi olduğunda tekrar bankadan ödense sorun olurmu kanunda süreklilik arz eden bi bölüm göremedim yardım ederseniz sevinirim

Ynt: 10 işçi üzeri işçi çalıştıran işveren ücretleri bankadan öder

Bankadan ödemeye devam edin sizde . Niye iş çıkarıyosunuz

bende öyle söylüyorum ama mükellef ısrarla arayıp ödemezsek olmazmı diyor zor oluyormuşta onca işin içinde bide bunlarla uğraşıyoruz ben aylardır fikrimi ödemeleri konusunda beyan ettim ama artık dayanamadım baktım kanunda açıkca 10 işçi yatıracak diğerleri yatırmıyacak diyor sürekli ödesinler ibaresi yok bende ödemesinler dedim alomaliye forumundada biz yazıyı okudum ordada öyle yazmışlardı 170 nolu telefonu arayınded 4440189 bizimle alakalı değildede ssknun tebliğiymiş 170 nolu telefonada ulaşamadım emin olmak istiyorum ama olamıyorum

10 kişi sınırı var doğru.

c.arslan83 ' Alıntı:
bende öyle söylüyorum ama mükellef ısrarla arayıp ödemezsek olmazmı diyor zor oluyormuşta onca işin içinde bide bunlarla uğraşıyoruz ben aylardır fikrimi ödemeleri konusunda beyan ettim ama artık dayanamadım baktım kanunda açıkca 10 işçi yatıracak diğerleri yatırmıyacak diyor sürekli ödesinler ibaresi yok bende ödemesinler dedim alomaliye forumundada biz yazıyı okudum ordada öyle yazmışlardı 170 nolu telefonu arayınded 4440189 bizimle alakalı değildede ssknun tebliğiymiş 170 nolu telefonada ulaşamadım emin olmak istiyorum ama olamıyorum

Ne için uğraşıyorlarmış ki , parayı tek tek elleriyle mi yatırıyorlar :D

:)

Canım maksat abidik kubidik yapmak.

aynennnn ;D

Eee zor oluyor tabi asgari ücreti hesapla bankaya yatır kalanını tekrar hesapla elden ver falan filan.

evet yasada 10 kişi sınırı var. ve çalışan sayısı 9 kişiye düştüğü için bankadan ödeme zorunluluğunuz yok. ancak bu durumun idarenin dikkatini çekeceğide açıktır. o yüzden elden ödenecekse kesinlikle ve kesinlikle ücret bordrolarını imzalatın işçilere. ve hesap pusulalarını. bunun yanısıra hesap pusulalarının bir suretinide işçiye vermek durumunda olduğunuzu unutmayın. saygılarımla....