103 Verilen Çek (-)

• Konbuyu başlatan SZENBİL
  • Başlangıç tarihi
S

SZENBİL

Ziyaretçi
Merhaba 31/12/2006 tarihi itibariyle 2006/Ocak vadeli 103 verilen çek bakiyem 181.000.00 liradır.Bu çeklerin ilgili dönemde kapatılmamış çünkü nasıl ödendiği bilinmiyor. Benim bu durumda bu çekleri nasıl kapatabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ynt: 103 Verilen Çek (-)

çekler gerçekte ödenmiş mi?

meblağ fazla .küçük rakamları elden ödemişler desek,siz banka ekstrelerine baktınız mı?
mutlaka ekstrelerden birşeyler yakalarsınız.kasadaki para durumu nasıl?

Konu hakkında biraz bilgi yetersizliğim var mütalağa ettikten sonra cvp yazacağım teşekkür ederim.

---------------------
153
191
320
----------------------
320
103
----------------------
103
102/100
----------------------

siz banka ekstrelerini isteyip araştırın.mutlaka ipuçları bulursunuz.

bu soru dikkatimi çekti çünkü benzer olarak benimde 101 hesabımda aynı sorun var gibi bir şekilde tahsil olmuşlar elimdeki çeklere bakınca 101 hesapla tutmuyor.acaba bu hesaplar nasıl düzeltilebilir.eğer mesaja yanıt verebilirseniz hem benim hem soruyu foruma yollayan arkadaşın sıkıntısı sanırım giderilmiş olucak.teşekkürr.

Çeklerin tutması bankaların tutmasına bağlıdır. eğer banka kayıtları extrelerle mutabık değilse çekler hesabı da tutmaz.
Bir küçük hatırlatma daha. Çekler genelde 102 hesapla ödenir. 100 hesap istisnai olarak kullanılabilir. (çek bankadan karşılıksız çıkacak , keşideciye ibraz edilecek, ve kasadan ödenecek)