12 Kişinin Sınav İptali Ve Sınav Duyurusu Hk.

filozof

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar Herkese Selamlar,

Tesmerin sitesindeki yazıya göre 12 kişinin sınavı İptal edilmiş. Ben buradan şunu anlıyorum. Biz bütün kağıtları okuduk ve 12 kişinin kopya çektiğine kanaat getirdik. Madem öyleyse neden sınavları hala açıklamıyorlar? İlla ki 60 günün dolmasın mı bekliyorlar.

Bence şu şekilde olmalı;

Diğer sınav ne zaman 20.03.2016, önceki sınavın (28.11.2015 tarihli 2015/3 sınavın) açıklama tarihi diğer sınava 60 gün kala dan önce açıklanmalıdır gibi olması gerekiyor. Sonraki sınava girecek arkadaşlar ona göre plan ve program yapmalıdır.

İnşallah 20.01.2016 tarihinde bu sınav açıklanır ve herkes önünü görür.

Tesmerin sitesindeki yazıya göre 12 kişinin sınavı İptal edilmiş. Ben buradan şunu anlıyorum. Biz bütün kağıtları okuduk ve 12 kişinin kopya çektiğine kanaat getirdik. Madem öyleyse neden sınavları hala açıklamıyorlar? İlla ki 60 günün dolmasın mı bekliyorlar.

Bence şu şekilde olmalı;

Diğer sınav ne zaman 20.03.2016, önceki sınavın (28.11.2015 tarihli 2015/3 sınavın) açıklama tarihi diğer sınava 60 gün kala dan önce açıklanmalıdır gibi olması gerekiyor. Sonraki sınava girecek arkadaşlar ona göre plan ve program yapmalıdır.

Tam da acaba sınav ne zaman açıklanır ki diye düşünürken okudum yazınızı. Birebir katılıyorum size. İnşallah önümüzdeki hafta açıklarlar da biz de ona göre neye çalışıp çalışmayacağımızı belirleriz.

Yazılarınıza ve temennilerize aynen katılıyorum. Ancak benim umudum yok, açıklama ertelenir ay sonuna bulur. inşallah yanılırım, utandırırlar beni :))

Bence şu şekilde olmalı;

sitede bulamadım açıklamayı, linkini paylaşabilir misiniz?

ben günlük arıyorum cevap aynen şöyle; 60 gün kanuni süresi mevcut ve bize gelen bir bilgi olmadığından size bilgi veremiyoruz.
Diyorum ki; Normalde sınavdan 15 gün sonra Tesmer'de açıklama yapardınız şu tarihte açıklanacak diye o bilgiyi de paylaşmıyorsunuz. Cevap; Bize gelen bilgi olduğu takdirde paylaşabiliriz.
O zaman orada ne iş yapıyorsunuz arkadaş. Bizde biliyoruz 60 günlük süre olduğunu onu söylemek için mi bizler sizin maaşlarınızı ödüyoruz.
Bence bu sınavlar erken açıklanacak. Sadece içimden gelen bir şey bu belki yanılırım. Ama bu kadar sessiz olmaları hiç normal değil.

ben günlük arıyorum cevap aynen şöyle; 60 gün kanuni süresi mevcut ve bize gelen bir bilgi olmadığından size bilgi veremiyoruz.
Diyorum ki; Normalde sınavdan 15 gün sonra Tesmer'de açıklama yapardınız şu tarihte açıklanacak diye o bilgiyi de paylaşmıyorsunuz. Cevap; Bize gelen bilgi olduğu takdirde paylaşabiliriz.
O zaman orada ne iş yapıyorsunuz arkadaş. Bizde biliyoruz 60 günlük süre olduğunu onu söylemek için mi bizler sizin maaşlarınızı ödüyoruz.
Bence bu sınavlar erken açıklanacak. Sadece içimden gelen bir şey bu belki yanılırım. Ama bu kadar sessiz olmaları hiç normal değil.

erken açıklamayı gerektirecek bir durum olmalı. yoksa düz mantık sürenin sonuna kadar beklenir, hatta öyle beklenir/yayılır ki süre sonunda yetişmez açıklama ertelenir ;)

Arkadaşlar herkese merhabalar öncelikle aranızda yeniyim :) Şu yeterlilik sınavlarıyla ilgili bilgi paylaşımı yapılan bir tane yer bulamadım nihayet buraya denk geldim ve üye oldum.

İlk öncelikle herkesin beklediği sonucu hayırlısıyla almış olmasını temenni ediyorum :) Bu 12 kişi hakkında kopya olayının kağıtlar okunurken ortaya çıktığına dair bir açıklama var mı acaba? Mesela ben Marmara üniversitesi'nde girdim sınava ve sınavdan çıkarken iki kişi tartışıyodu ve görevli ''gereken yapılacak bırakın kağıdı'' diyordu. Belki de böyle 12 kişidir. Neyse :)

Sınavların açıklanmasına gelince bayağa bir tereddütlüyüm ben. Herkesten çok ben bekliyorumdur belki tek Maliyet dersim kalmıştı ona girdim. Safha sorusunu tam yaptım. 45 puan cepte ancak her zaman yaptığım gibi en basit soruda büyük bir hata yaptım ve ücret sorusunda işlem hatası yaptım. Vergi ve net ücretim yanlış ancak İşveren ve işçi paylarım doğru. Tüm soruyu çizmeyeceği ümidiyle sonucu bekliyorum, 2 aydır uykusuz bir süreçten geçtim :) Şimdi bu sınavların açıklanmasıyla ilgili 2 durum var. Mesela 2014 kasım ayında yapılan sınavlarımız yılbaşı günü açıklanmıştı. Yaklaşık 53 gün gibi bir zaman sonra. Ancak Temmuz 2015 sınavlarımız yani bundan önceki 2 aydan fazla sürmüştü. Bugün de son sınava gireli 52 gün olmuş. Bu hafta açıklanması ümidiyle bekliyorum ancak sitede bir oynama bile yok.

Umarım tez vakit açıklanır ve güzel sonuçlarla bizi sevindirirler.