15 Aralık Muhasebe Standartları Soru ve Cevapları

Arkadaşlar bu belge ile Bankacılık Sigortacılık ve Özel Emeklilik kuruluşlarının Denetimini yapma yetkimizde olabiliyor mu yoksa SPK dan bu Lisansı alanların bunun için KGK dan bu ek dersleride mi alması gerekiyor?KGK yı aradım ama tlf.a cevap alamadım.

26.12.2012 tarihli bağımsız denetim yönetmeliğini geçici 1.madde b fıkrasına göre ;sigortacılık ve özel emeklilik mevzuatına ilişkin sınav konuları hariç olmak üzere ve 31/12/2014 tarihine kadar müracaat etmeleri halinde 16 ncı maddede öngörülen sınav şartı aranmaz.
diyor.Bence de bu lisanas belgesini alanlar için hiç bir eğitim şartı olmaması lazım.ama mevzuat böyle.

Son düzenleme:
DEĞERLİ ARKADAŞLAR,
Çok sevdiğim bir arkadaşın ortalaması 69,33 de kaldı.sabah birlikte kamu gözetim kurumunu aradık üç dersdende 60 ın üstünde not alanların ortalama yükseltmek için Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Finansal Yönetim dersini alması gerektiğini söyledi.bildiğiniz gibi bu dersin ücreti 350+kdv ve internet üzerinden alınabiliyor.Baraja takılan arkadaşlar için dünyanın sonu değil.Bu gün sitede açıklama yapılacağını söylediler.(ayrıca spl ye itiraz dilekçeside yazılabilir.)
Sermaye Piyasası, Bankacılık, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Mevzuatı eğitim dersini de isterse alabileceklermiş.

Merhaba Altınyaka, daha önce de belirtmiştim. Ben de 69,33 ile kalanlardanım. Yanlış anlamadıysam KGK bizim durumda olanlarla ilgili bir açıklamamı yapacak. Belirtirsen sevinirim. Teşekkürler...

Muhasebe standartlarında iptal olan 2 soru ile birlikte, ortalama 70 için bana lazım olan puan 66 idi.sınavdan 72 aldım ve ortalama 72 oldu. iptal olmamış olsaydı 64 le kalacaktım.o iki tane iptal olan soru için itiraz eden tüm arkadaşlara tüm samimiyetimle teşekkür ediyorum. ve bişeyi daha belirtmek istiyorum muhasebe standartlarından yapılan son 4-5 sınavda hafızam beni yanıltmıyorsa, hepsinde iptal edilen soru oldu.bu nasıl iş? yani soru sormayıda mı becermiyorlar?

Değerli arkadaşlar,
Kamu gözetim kurumu sitesinde BAĞIMSIZ DENETÇİLİK LİSANSLAMA SINAVI VE GEÇİŞ DÖNEMİ EĞİTİMLERİNE İLİŞKİN SORULAR la ilgili ayrıntılı açıklamalar yapmış.En ince detayına kadar bilgilendirme yapılmış.

3 soruya iptal için başvurdum 2 iptalde doğrularıma denk geldi ama çok şükür ki hatırlamadıklarımdan gelen doğruyla sınavı kazandım.Emeğimize sağlık.Almak isteyen ve çabalayan herkese de nasip olması dileğiyle,alanlara şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

ortalamam 69.33 te kaldı.itiraz edeceğim.itiraz için ne yazılması konusunda yardımcı olursanız sevinirim.