15 Aralık Muhasebe Standartları Soru ve Cevapları

Arkadaşlar,
Bana da bir soru yetiyordu.2 soru iptal olmuş.cevap kutucuklarında taşırma yapmadıysam inşallah geçiyorum.Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Birlikte hareket etmeseydik asla başaramazdık.Gökhan bey ve Adnan beylerin iptallerde çok katkısı oldu.olumsuz bir şey olursa çok üzülürüm.İnşallah bir kaza olmaz.

Altınkaya şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Bizim durum biraz sıkıntılı. 69,33 ile sınırda kalmak çok üzücü. Fakat yapacak birşey de yok.

Stajım haziranda bitecek. Ruhsatım olmadan sınava girdim Standart dersinden takıntılıydım iptal sorularla sınavı verdim. Bir tebliğ yayınladılar her şeyi allak bullak ettiler . O kadar emek verdik para harcadık herşey boşa . Tebrikler SPL . Kazanılmış hak var ortada diyerekten az da olsa bir ümit bağlasam mı acaba ? :)

arkadaşlar iyi akşamlar

iptal için başvuruda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
emeğinize sağlık.......

merhaba arkadaşlar,

geçmiş sınav notlarından aralık 2012 sınav sonuçları görünmektedir. ilk sayfada açıklanmamış gibi.....

Bilginize,

Arkadaşlar,
Sınav sonuçları açıklanmış.69,33 le kaybeden arakadaşlarım var.tüm dersler başarılı,sonuç başarısız.kamu gözetim kurumu belki eğitimden muaf tutabilir.Umarımsizler için bir süpriz yoktur.Ben kefeni yırttım.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar;

Tek dersten sınava girmiştim. 64 almışım. Ortalamam 72 oldu ve bu işten kurtuldum.

İptal sorular için mücadele vermiş olan bütün arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum.

Saygılar sunarım.

evet sağlık olsun ama insan üzülüyor işte.bütün derslerden başarılı olup aritmatiğe takılmak can sıkıcı..neyse yapacak bişe yokk,sizede geçmiş olsun...

Son düzenleme:
Kamu G. kurumunun sınavında "Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Finansal Yönetim" ve not yükseltmek için seçeceğiniz bir sınav konusundan girebilirsiniz. Eğer spk sadece tüm konulardan 60 alıp 70 ort. tutmadı ise ve yeni konudan alacağınız not ort. 70 olabileceğini düşünüyorsanız sadece bu sınava da girebilirsiniz.
Not: SMMM ruhsatı sınavını henüz tamamlamamış olanlar "Muhasebe (Genel muhasebe, maliyet ve yönetim muhasebesi)" ve "Genel Hukuk Mevzuatı (Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Medeni Hukuk, Vergi Hukuku, Sosyal Güvenlik Mevzuatı, İdare Hukuku)" konularından da sınava girmek zorunda.

72 ortalama ile nihayet geçtim iptal sorular için başvuruda bulunan bütün arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim :)

Standarttan 56 ile kalmış bulunmaktayım, diğer iki dersten ortalamam tam olarak 70, Şimdi KGK nın açtığı standart sınavından ve Kurumsal Yönetimdenmi sınava girmem gerekiyor. Bu ders SPK mevzuatının içinde zaten mevcut idi.

Haklısınız ort 70 olması gerekmekte. Ancak spk tabi şirketlerin denetimini yapmayacaksanız sadece 76 + yeni alacağınız notların ort. 70 olması gerekeceği düşüncesindeyim.

standartlardan 72 alarak ortalama 72 ile nihayet baş belası sınavdan kurtuldum. Gerçi bize ne getirir ne götürür bilinmez ama başladığımız işi bitirdik :) iptal sorular için emeği geçen herkese çok teşekkürler...

merhabalar,

kazanan arkadaşların başvuru süreci 1 hafta sonraki cuma gübü görülebilecekmiş. spl den bilgi aldım.

Bilginize,

arkadaşlar lisans harcı tutarı web sayfasında belirtilmemiş. ne kadar yatıracağız?

DEĞERLİ ARKADAŞLAR,
Çok sevdiğim bir arkadaşın ortalaması 69,33 de kaldı.sabah birlikte kamu gözetim kurumunu aradık üç dersdende 60 ın üstünde not alanların ortalama yükseltmek için Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Finansal Yönetim dersini alması gerektiğini söyledi.bildiğiniz gibi bu dersin ücreti 350+kdv ve internet üzerinden alınabiliyor.Baraja takılan arkadaşlar için dünyanın sonu değil.Bu gün sitede açıklama yapılacağını söylediler.(ayrıca spl ye itiraz dilekçeside yazılabilir.)
Sermaye Piyasası, Bankacılık, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Mevzuatı eğitim dersini de isterse alabileceklermiş.

Arkadaşlar bu belge ile Bankacılık Sigortacılık ve Özel Emeklilik kuruluşlarının Denetimini yapma yetkimizde olabiliyor mu yoksa SPK dan bu Lisansı alanların bunun için KGK dan bu ek dersleride mi alması gerekiyor?KGK yı aradım ama tlf.a cevap alamadım.