15 Mayıs İmzalanan Beyanların Bildirimi

• Konbuyu başlatan NİSAN123
  • Başlangıç tarihi
N

NİSAN123

Ziyaretçi
Hepimizin bildiği gibi,15 mayıs tarihine kadar,beyannamnelerini imzaladığımız müşterilerimizi,listeyle bağlı bulunduğumuz vergi dairesine bildireceğiz.

Bu bildirimler 2006 yılında imzalanan beyannamelere mi ait?
yada 2007 de imzalanan beyannamelere mi ait?
örneğin :2007 de ilk 2 ay müşterinin beyannamelerini imzalamışsak,sonrada sözleşmeyi fesh etmişsek,bunlarda listeye eklenecek mi?

Ynt: 15 Mayıs İmzalanan Beyanların Bildirimi

sayın nisan123;

29/06/1997 tarih ve 23034 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ?4 Seri No lu Vergi Beyannamelerinin Serbest Muhasebeci ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerce İmzalanması Hakkında Genel Tebliğ? hükümlerine göre ;Meslek mensuplarımızın VUK Mükerrer 227. Madde uyarınca Aylık, Üç aylık ve Yıllık Beyannamelerini imzaladıkları Mükelleflerin listesini , 15/Mayıs/2007 Tarihine kadar bağlı oldukları Vergi Dairelerine vermeleri gerekmektedir.

Söz konusu listenin süresi içinde verilmemesi halinde 213 Sayılı VUK Mükerrer 355. Maddesine göre 1.390,- YTL Özel Usulsüzlük cezası kesilmektedir. Cezalı duruma düşmemeniz için , yükümlülüğünüzü yerine getirmeniz dileği ile iyi çalışmalar dilerim

2007 kesinleşmediği için 2006 da bu belirtilen beyannameleri imzaladığımız mükellef listesi olacak.kolay gelsin

cevabınıza teşekkur ederım kalısper_a. yalnız bu ''yıl'' ayrımını yapan,madde bölüm herhangi bir ibare var mı?
....yılında imzalanan beyannameler,ertesi yılın 15 mayıs tarihine kadar liste olarak verilecek gibi.

sayın NİSAN123,

ben bütün araştırmalarıma rağmen öyle bir ibareye rastlamadım vuk.mük 227 de dahi yazmıyor.ama hem mantık hemde daha önceki yıllarda yapmış olduğumuz işlemden dolayı birde vergi dairesinde görüştüğüm bir şefin vermiş olduğu bilgiye dayanark paylaşımda bulunmak istedim.kolay gelsin

paylaşımınıza teşekkürler.