fonradar

15 Yıl 3600 Gün Doldurarak Kıdem Tazminatı Alan İşçinin İzin Süresi

Sn.ksimkesyan,
Yasada acikca belirtilmemis her durum icin yorumlama yoluyla bir sonuca varilabilir, nitekim yargitayin da yaptigi budur, .
Ancak , kidem tazminatini duzenleyen, alabilme sartlarini aciklayan o 14. madde de acikca o sebeplerle sozlesmesi sona eren calisana kidem tazminati odenecegi belirtilirken,
Kidem tazminati almaya hak kazanilmistir sadece, sozlesme feshedilmis demek degildir israrinizi,
şaka yapiyorsunuz seklinde degerlendiriyor ve Erzurum'a denize girmeye gidiyorum.

Sn.ksimkesyan,
Yasada acikca belirtilmemis her durum icin yorumlama yoluyla bir sonuca varilabilir, nitekim yargitayin da yaptigi budur, .
Ancak , kidem tazminatini duzenleyen, alabilme sartlarini aciklayan o 14. madde de acikca o sebeplerle sozlesmesi sona eren calisana kidem tazminati odenecegi belirtilirken,
Kidem tazminati almaya hak kazanilmistir sadece, sozlesme feshedilmis demek degildir israrinizi,
şaka yapiyorsunuz seklinde degerlendiriyor ve Erzurum'a denize girmeye gidiyorum.

Evet katılıyorum. Yorum tamam . Ancak yorumu biz değil ilk derece mahkemeleri ve daha sonra üst mahkemeler yapar. Bizimkiler sadece "temenni " olabilir. Düşünce olabilir. Bende defalarca bu konuda düşüncemi belittim. Yargıtayın bu uygulamasını doğru bulmuyorum.

Sn.Kevork beyin görüşüne kısmen hak veriyorum ancak bu konuda uygulama olarak sn.Keremcem ve Nizam beylere katılıyorUM.