fonradar

1710-27256 Teşviği Hk

Merhabalar bir personel Aralık ayında işe giriş yapıldı, giriş yapmadan önce teşvik sorguladığımızda hem 17103 hemde 27256 dan yaralanır mesajını aldık ve teşvikleride giriş yapıldıktan sonra tanımladık, şimdi 12. ay muhtasarını yaparken personel kartımızda 17103 seçili olduğu halde muhtasar beyannameye ısrarla 5510 geliyor acaba ilk önce 5510 dan tahakkuk yaptırıp ilgili borcu 27256 dan mahsup etmek içinmi böyle yapıyor luca programı anlam veremedim.

Hangi programı kullanıyorsunuz.Luca kullanıyor ve muhsgk'ya Luca içinden aktarım yapıyorsanız şöyle bir hata yapmış olabilirsiniz.Bordroyu düzenlerken personel kartında 5510 tanımlanarak bordro hazırlanmışsa,muhsgk,bordro bilgilerini aktarırken,bordro hazırlanırken tanımlı olan kodu görür.Daha sonra kartta 17103 düzeltmesi yapsanız bile,bordro 5510 kanun kayıtlıyken hazırlandığı için yine 5510 görür.
Şöyle düzeltmeniz mümkün.Personelin puantaj kaydını silin.Kanun noyu 17103 yapın.Sonra tekrar puantaj hesaplayın.Bordroyu tekrar bu haliyle muhsgk'ya gönderin.
Bu şekilde sanıyorum 17103'ü alacaktır.Deneyin bakalım

Hangi programı kullanıyorsunuz.Luca kullanıyor ve muhsgk'ya Luca içinden aktarım yapıyorsanız şöyle bir hata yapmış olabilirsiniz.Bordroyu düzenlerken personel kartında 5510 tanımlanarak bordro hazırlanmışsa,muhsgk,bordro bilgilerini aktarırken,bordro hazırlanırken tanımlı olan kodu görür.Daha sonra kartta 17103 düzeltmesi yapsanız bile,bordro 5510 kanun kayıtlıyken hazırlandığı için yine 5510 görür.
Şöyle düzeltmeniz mümkün.Personelin puantaj kaydını silin.Kanun noyu 17103 yapın.Sonra tekrar puantaj hesaplayın.Bordroyu tekrar bu haliyle muhsgk'ya gönderin.
Bu şekilde sanıyorum 17103'ü alacaktır.Deneyin bakalım
hocam merhaba yaptım ama ısrarla bu görüntü gelmekte

1611570275268.png

Üstat hangi programı kullanıyorsunuz. Birde şirket mi şahıs mı? Defter beyandan mı gönderiyorsunuz?
Şirket ise ve çok tereddüt ediyorsanız beyanı manuel bdp'den onaylayın,kodu da istyediğiniz gibi düzeltin.
Gönderdiğiniz görselin akibetinin ne olacağını bende bilmiyorum.Yanlış bildirge onaylamaktansa,10-15 dakika vakit ayırın manuel onaylayın derim.