191 İlave Edilecek Kdv

tanca

Katkı Sunan Üye
191 03 001 nolu ilave edilecek kdv hesaba yazan tutar neyi ifade ediyor acaba karşı ayağı ne olmalı 30/09/2013 de mizanda 35.000 b 35.000 a bakiye 0 görünüyor ne anlama geliyor acaba şöyle bir şey olabilir mi ithalatla ilgili ara sıra ödenen kdvleri işlemeyi unuttukları için mi ilave etmişler

191 de ilave edilecek KDV nasıl oluyor. Nereye ilave edilecek. 391 hesabın altı olmasın o??

MİZANDA 191 SATIŞTAN İADE kısmı da var 391 alıştan iade kısmıda var her iki iade de işlenmiş ama 191.alt hesabı açılmış ilave edilecek kdv diye ama benim bildiğim iade edilecek kdv 391 de olur acaba hangi mantıkla yapmışlar bunu sizin bir tahmininiz var mı?

MİZANDA 191 SATIŞTAN İADE kısmı da var 391 alıştan iade kısmıda var her iki iade de işlenmiş ama 191.alt hesabı açılmış ilave edilecek kdv diye ama benim bildiğim iade edilecek kdv 391 de olur acaba hangi mantıkla yapmışlar bunu sizin bir tahmininiz var mı?

merhaba. 391 hesaba ilave edilecek KDV açsalar Diğer Hesaplanan KDV yerine açmışlar derdim. Fakat %1 - %8 - %18 KDV harici bir alımınız var ise ondan dolayıda açmış olabilirler diye düşünüyorum hesabın detayını görmek lazım.

firma mal satmış faturasını kesmiş KDV li, fakat alıcı malları uygun görmemiş, kendi faturası ile malı satın aldığı firmaya iade faturası kesmiş, işte bu satışan iade KDV olarak dikkate alınır. (610/191 satıştan iade kdv/120)
Evraklar arasında iade faturası var mı yok mu? ona bir bakın

28.12.2012 tarihinde, daha önce 10.000 TL + %18 KDV ile vadeli mal alan bir müşteri borcunu vadesinden önce ödediği için kendisine 500 TL indirim yapılmıştır.

Bu sorunun cevabı nasıl olacak acaba? Kafam çok karıştı :(

Kafanız karışmasın :) Size bir fiyat farkı veyahut vade farkı yansıtması faturası keser 500 TL'lik olur biter.

olay netleşti unutup da girmedikleri ithalata ait kdv lerin 191 nolu hesabın altına gelecek aylarda ilave edilecek kdv diye açmışlar sonra da devreden kdv ye aktarıp kdv beyannamesine eklemişler teşekkürler