fonradar

2.el oto alımlarının ba formlarındaki durumu

selamlar,

şirketimize 2008 yılı ocak ayında (noter satışlı)2.el oto aldık,bu otomobilin ba formalrında gösterilip gösterilmeyeceği konusunda bilgi rica ediyorum.

teşekkürler

Ynt: 2.el oto alımlarının ba formlarındaki durumu

Gösterilmesi gerekir.

Değerli Büyüklerim

OSB Olarak Aracımız sattık ve fatura düzenleyemediğimiz için sadece noter satışı yaptık bs de bildirecek miyiz?

Vede 2.El araç satın aldık şahıstan noterden faturası yok ba da bildirecek miyiz?

Bu 2 işlem içinde kdv ne indirdik ne hesapladık

Ne yapmamız gerekli?

Saygılarımla

Değerli Büyüklerim

Organize Sanayi Bölgesi olarak oto alımımızı ba formunda yazacağız ama satışımızı yazacakmıyız (sadece noter belgesi var). Organize sanayi bölgesi olduğumuz için fatura kesemiyoruz? ve bu geliri hesaplanan kdv olarak ödeyecekmiydik? Siz değerli büyüklerimden yardım rica ediyorum.

Saygılarımla

OSB ler de fatura düzenliyorlar. Noter belgesi fatura yerine geçmez, noter işlemlerinden sonra fatura düzenlemeniz gerekiyordu.. ikinci el araçlar satışlarında KDV oranı %1 dir.

Merhaba

Gercek kısıden 2. el olarak Aldıgımız aracı Ba formunda bildireceğiz. Fakat sattığımız araç için Osb olarak kurumlar vergisi mükellefi değiliz yinede aracı sattığımız zaman fatura bastırıp o faturaya % 1 den kdv hesaplayıp diğer kdv bölümünde ödeyecekmiydik?

Saygılarımla