fonradar

2 Günlük Raporlar Hk.

SiperAli

Katkı Sunan Üye
İyi forumlar,

Bir çalışanım ayda 2 gün 2 gün olmak üzere 3 kere rapor alıyor. Toplamda 6 gün raporlu ama sisteme baktığımda raporlar görünmüyor. 2 gün ve daha az olan raporların bildirilmediğini biliyorum ama toplamda 6 gün olunca nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Teşekkürler..

Siz eksik gün olarak bildirimini yapın bordroda ve aylık bildirgede. Rapora onay vermenize gerek yok. Vizite giriş sisteminde arşiv bölümü var orada gözüküyordur muhtemelen raporlar arşive bakın. Birde raporlara dikkat edin kontrol yazıyor olmasın raporlarda. 3 raporda da çalışır yazması lazım.

Alo 170

"Muhasebe bürosunda çalışıyorum.Mükelleflerin yanında çalışan işçilerin almış oldukları 1 veya 2 günlük raporlarını SGK'ya bildirmek zorunda mıyız?
Hastalık halinde ilk iki gün geçici iş göremezlik geliri ödenmediğinden 2 günlük raporların SGK'ya bildirilme zorunluluğu yoktur."

Alo 170

"Muhasebe bürosunda çalışıyorum.Mükelleflerin yanında çalışan işçilerin almış oldukları 1 veya 2 günlük raporlarını SGK'ya bildirmek zorunda mıyız?
Hastalık halinde ilk iki gün geçici iş göremezlik geliri ödenmediğinden 2 günlük raporların SGK'ya bildirilme zorunluluğu yoktur."

Üstad şurayı atladınız 2 gün 2 gün olmak üzere 6 gün raporu var ? Sgk ile de görüşemedim daha ama sanırım EK-10 vereceğim, bir de oradan başımız ağrımasın :)

Bana geçenlerde ikişerk günden 3 defa işgöremezlik verdiler, ne ücretini alabilidim, ne SGK vizite sayfasında gözüktü.
Mevzuat 2 gün diyor, istersen 10 defa iki gün al.
Bordroda eksik gün göstermeme durumun varsa EK-10 da vermezsiniz.

Rapor 1 2 gün olduğunda eksik gün bildirimi yapmıyor olsan bile " İş Göremezlik Rapor Bildirimi " yapmazsan veya sistemden onaylamazsan İPC çıkabilir.