2009 aralık doneminde maliyet muhasebesinden kalan arkadaşlar

Ynt: 2009 aralık doneminde maliyet muhasebesinden kalan arkadaşlar

bende 20 almışım.geçmeyi bekliyordum.çok şaşırdım.çankayadan çalıştım 1 soruda sadece c şıkkını unuttum.4 şıklı soruydu siğer 3 şıkkı yaptım ve sağlamam 171,600 tutuyordu.okuyanlar hangi kaynaklardaki cözümü baz alarak soruyu değerlendiriyor anlamıyorum.çankayamı konuyu yanlış anlatmış.DBYM lerde bile sorudaki verilen %60 mışın klan kısmı %40 almayı bile unutmadım.gözden kaçabilecek tek şey bu püf noktaydı.safanın sağlaması tutuyor .yani cözüm doğru demkki.dehada aynı sonuç vardı.nasıl 20 veriller 60 puanlık soruya.2soruda aşıkkını yaptım ama sonunu getirdimmi tam hatırlamıyorum ama 1 soru en az 50 gelmeliydi. itiraz edeyim diyorum ama temmuzda bircok arkadaş hatalı 1 soruya itiraz etti sonuç cıkmadı.

maliyete kimler ciddi ciddi itiraz etmeyi düşünüyor.budönem temmuzdan daha cok kaln varmış gibi gördüm ama cok fazla kalnların sesi cıkmıyor..

itiraz süresi nezamn son ve başvuru 15 diye biliyorum.nezamn okucaklarki itirazları.tesmerde itiraz süresi songünü belirtilmişmi ben göremedim.

arkadaşlar ömrüm çürüdü bu SMMM yolunda. 4 yıl üniversite, 2 yıl staj, 2 yıl sınavlar tam 8 yıl. Tıp okusam uzman doktor olurdum. Gelinen sonucun bu kadar çabaya değmediğini düşünüyorum. Mesleğin şartları çok çetin ve ciddi problemleri var. Aynı sürede farklı bir alanda daha fazla yol alınabiliceğine ve kariyer yapılabileceğine inanıyorum. (Bankacılık, para piyasaları hatta KPSS'ye girip devlet memuru olmak gibi). Maliyet tek dersimdi ve son hakkımda verdim. Bence Aralık sınavı son dönemdeki en kolay maliyet sınavıydı. Özellikle Mart/09 ve Temmuz/09 ile karşılaştırınca. Çünkü her iki sınavda da sorudan çok sorun vardı. En azından bu defa salt soru olarak çıktı karşımıza. Mart/10 döneminde sınava girecek arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum. Allah güç ve sabır versin

arkadaşlar bende 2. soru tamdı 60 puanlık soru için nasıl 18 vermişler anlamadım ben itiraz edeceğim.

maliyetten 23 aldım geçmeyi haketmedim biliyorum.. ama herkes dikkat etsin bu hoca geçenki sınavdaki hocadan farklı puanlamasından bunu anladım 3-5 alan arkadaşlar var geçen sınavdaki 25-35 veriyordu ve notları yuvarlak veriyordu genelde.. ayrıca notları kıt... dikkaat

ozsenta ' Alıntı:
arkadaşlar bende 2. soru tamdı 60 puanlık soru için nasıl 18 vermişler anlamadım ben itiraz edeceğim.
,

2. soru 40 puandı 60 değil.. bence itiraz etme

ugur6666 ' Alıntı:
maliyetten 23 aldım geçmeyi haketmedim biliyorum.. ama herkes dikkat etsin bu hoca geçenki sınavdaki hocadan farklı puanlamasından bunu anladım 3-5 alan arkadaşlar var geçen sınavdaki 25-35 veriyordu ve notları yuvarlak veriyordu genelde.. ayrıca notları kıt... dikkaat
hersınavda okuyan hoca değişiyomuki.her dönem komisyondaki hoca okumuyomu.
bide komisyonun gercekten son sınavımıydı.
başka itiraz edecek varmı.ben bugün edicem itiraz

pordon yanlış yazdım safha maliyeti olan sorum tamdı 60 puandı sanırım yanlış hatırlamıyorsam ,
sizce itiraz edeyim mi?

itirazın bize bir dezaavantajı yok diy mi?zaten bu dönem tekrar girmiycem.

aynı fikirdeyim bende aof nin kitabından çalışmıştım ve % 40 aldım ancak bir yerde rakamı yanlış almışım ve malum sonuçlar tutmadı gidişata hiç puan verilmemiş.. 2. sorununda 1 şıkkını yaptım nasıl 15 aldım bilmiyorum. 2008 kasımda 0 lık kağıdıma 35 vermişlerdi. çok şaşırdım. acaba % 40 aldığımız içinmi puan verilmedi bilmiyorum. belki okuyanın bundan haberi yoktur. çünkü ben başka kaynakta görmedim bu sorunun böyle çözüldüğünü.
itiraz edeceğim bakalım sonuçta değişme olacakmı.itiraz süresini uzatırlar sanıyorum yarın para yatırsak 15-16 sı gibi geçer hesaplarına para. malesef ben son hakkıma giriyorum . hepimizi Allah kurtarsın desek abartmış olmayız herhalde.

sinan yücel adresini yanlışlıkla silmişim.
tekrar gönderebilir misin?

ozsenta ' Alıntı:
pordon yanlış yazdım safha maliyeti olan sorum tamdı 60 puandı sanırım yanlış hatırlamıyorsam ,
sizce itiraz edeyim mi?
bence itiraz etmelisin.sorum tam diyorsun.bende c şıkkı eksikti ama sağlamam sonuç tutuyordu.20 gelmemesi lazım.

seyyah. ' Alıntı:
aynı fikirdeyim bende aof nin kitabından çalışmıştım ve % 40 aldım ancak bir yerde rakamı yanlış almışım ve malum sonuçlar tutmadı gidişata hiç puan verilmemiş.. 2. sorununda 1 şıkkını yaptım nasıl 15 aldım bilmiyorum. 2008 kasımda 0 lık kağıdıma 35 vermişlerdi. çok şaşırdım. acaba % 40 aldığımız içinmi puan verilmedi bilmiyorum. belki okuyanın bundan haberi yoktur. çünkü ben başka kaynakta görmedim bu sorunun böyle çözüldüğünü.
itiraz edeceğim bakalım sonuçta değişme olacakmı.itiraz süresini uzatırlar sanıyorum yarın para yatırsak 15-16 sı gibi geçer hesaplarına para. malesef ben son hakkıma giriyorum . hepimizi Allah kurtarsın desek abartmış olmayız herhalde.
bende % 40 aldım.okuyan kişiler farklımı okuyorlar.çankayadaki gideşata göre yaptım ben c şıkını yapmadım ama sağlamam doğru.c şıkkı zaten sorunun içinden cıkarılabilecek bi şıktı.hangi kaynaga çalışmalıyız daha doğrusu okuyanlar hangi kaynagı baz alıyorlar.marttada böyle okurlarsa kağıtları yandık.biz doğru cözdük derken gececeğiz derken yine kalırız.ne bu ben hiç bişey anlamadım.

yüksek notla gecen arkadaşların %40 olayını dikkate alıp almadıklarını burda belirtirlerse sevinirim.

murat yayınlarına baktım biraz evvel.ordada %40 olayını almamış.direk %60 almış. ama çankayada geri kaln oran yani%40 alınıyor.aö kitaplarındada öyle sanırsam.

bazı arkadaşlar itiraz etmeye çekiniyor sonraki girişimde puan kırarlar bana tavır alırlar gibi. zaten sınavda kağıtta isim bölümünün katlanmasındaki amaç bunu önlemek değilmi ayrıca itirazda bir tepkidir belki herkes itiraz ederse maliyeti okuyanlara tesmer ne oluyor biz lise mezunlarını dahi bu sınava girmeksizin mali müşavir yapıyoruz bu kadar zorlamayın bu kişiler bizi mahkemeye verirlerse başımız ağrır danıştaydan döner bu karar yürütmeyi durdurma bile alabilirler birleşirlerse çok uğraşırız zaten haksızlık yapıyorz bu insanlara en azından analiz ve maliyet derslerinden çok zorlamayın sevgili aday meslek mensuplarımızı :) der bellimi olur.

sınav o kadar geç açıklanıyorki ne yaptığımı unutuyorum . bu sınavda fazla kağıt alıp çaktırmadan not edeceğim cevaplarımı çaktırmadan çünkü arkadaşınkini almış görevli ne hakkı varsa.

ben başvurdum arkadaşlar bakalım ne olacak safha sorum tam ve notum 18.

ugur6666 ' Alıntı:
ozsenta ' Alıntı:
ben başvurdum arkadaşlar bakalım ne olacak safha sorum tam ve notum 18.

dehaonline da çözümü vardı ona bir bak istersen
dehayla murat yayınlarının çözümü farklı .ben murata göre c şıkkı hariç doğru yapmışım.50 gelmeliydi
murat yayınları soru cevap linki
http://www.murategitim.com/Kirli/TR...10F8892433CFF71BE64510F6C8BC90D339873478F40E3

bende parayı yatırdım notum 15. bakalım değişecekmi. yanlız şunu diyebilirim benle sınava girip önceki dönemde belge alan bir arkadaşım kötüde geçse mutlaka itiraz et demişti. kendisinin hiç umudu olmadığı halde birkaç dersten itiraz ederek geçtiğini söyledi ama ayrıntı vermedi. ne derece doğru bilemem onun yalancısıyım.