fonradar

2010 Temmuz Denetim Sınavı

Ynt: 2010 Temmuz Denetim Sınavı

siteye gırdım bırseyler yazmadan cıkamadım GezenBüyükGeyik Sen çok yaşa emi :))) kafadan 20 puan sınav stresıyle hatırlamkta zorlansam da yavas yavas aklıma geldı kafadan 9 maddeyı yazıyorsun bırkere emınım bu yardımı yapan arkadaslarında bu sınavı guzel gecmıstır cunku gercekten gunah cıkarmıs hoca dımı arkadaslar...Cok sukur korkulu ruya bıttı...

ikinci soruyu o kadar çelişkili sormaya ne gerek vardı anlamadım , acaba bir tek benmi yanlış anladım soruyu , parantez içinde yazdıkları destekleyici kanıt kelimesine ne gerek vardı.O yüzden en iyi bildiğim sorunun cevabına önce denetim yöntemlerini yazdım ardından silip destekleyici kanıt tekniklerini yazdım ama ikisi arasında karar veremeyince ikisini birden yazıyım dedim cevap olarak , meğersem ikiside cevap olmaktan uzakmış.Bu kadar kolay denetim sınavı bir daha gelirmi acaba

arkadaşlar denetim sınav sorularının cevapları hasan türedinin kitabında nasıl verilmiş...elinde olan arkadaş varsa yazabilirmi...

2010 Temmuz Vergi Sınavı

Merhaba, Vergi Hukuku sınavında Puanlama nasıl acaba? Kıt mı, Normal mi? Bol mu? Bir bilgisi olan varsa çok sevinirim.

Herşeyi kanuna göre yazmayıp mantığını kanundan biraz alıntı alarak yazanlar geçer mi?

AKINB ' Alıntı:
ikinci soruyu o kadar çelişkili sormaya ne gerek vardı anlamadım , acaba bir tek benmi yanlış anladım soruyu , parantez içinde yazdıkları destekleyici kanıt kelimesine ne gerek vardı.O yüzden en iyi bildiğim sorunun cevabına önce denetim yöntemlerini yazdım ardından silip destekleyici kanıt tekniklerini yazdım ama ikisi arasında karar veremeyince ikisini birden yazıyım dedim cevap olarak , meğersem ikiside cevap olmaktan uzakmış.Bu kadar kolay denetim sınavı bir daha gelirmi acaba

oncelikle hepimize gecmis olsun. sorular gercekten beklenende altinda kolaydi. sanirim ilk girisin olmali,paniklenmisin. soruna gelince ise bu kadar kolay bir denetim sinavinin en az 2 sinav doneminden once gelmeyecegini kuvvetle dusunuyorum.

arkadaşlar sorulardan biri
gznbgeyik
diyeri
fb gs ky dida
iki soru 60 puan ;D

umut79 ' Alıntı:
Merhaba, Vergi Hukuku sınavında Puanlama nasıl acaba? Kıt mı, Normal mi? Bol mu? Bir bilgisi olan varsa çok sevinirim.

Herşeyi kanuna göre yazmayıp mantığını kanundan biraz alıntı alarak yazanlar geçer mi?

Vergi notu kıt değil bence,ben ilk kez martta girdim,kendi hesaplamam göre 40-45 alırım diyordum 45 aldım,ÇOk zorladıklarını düşünmüyorum,yazdığın kadarının hakkını veriryorlar yani.Rahat ol.

zeyna78 ' Alıntı:
Paris Kültür Ateşesi ' Alıntı:
umut79 ' Alıntı:

Vergi notu kıt değil bence,ben ilk kez martta girdim,kendi hesaplamam göre 40-45 alırım diyordum 45 aldım,ÇOk zorladıklarını düşünmüyorum,yazdığın kadarının hakkını veriryorlar yani.Rahat ol.

ben de bildiğim halde soruların yarım yarım yapabildim. inşallah dediğiniz gibidir. Umut vaadetmiyorum fakat hani 45 le filan kalayım bari. 45 le bıraktılar derim :)

bu dersten degil ama analizden martta 47 ile birakmislardi (kalmistim demiyorum) itirazda da degismedi ama ne oldu simdi cok guzel gecti Rabb'ime sukrolsun. ama ah su muhasebe de kirmasaydi bizi. yillarin emegini kisisel ve sığ emellerine alet etmeselerdi ne guzel olacaktı...hadi biz yolun soyle boyle sonuna geldik..ya yoldakiler,umut oldu insanlar..onlara ne diyecegiz...meslegimize nasil tesvik edecegiz...yazık. bir kac insan yuzunden binlerce kisinin heba olması ne acı.

zeyna78 ' Alıntı:
Ufuk GÜNGÖR ' Alıntı:
arkadaşlar sorulardan biri
gznbgeyik
diyeri
fb gs ky dida
iki soru 60 puan ;D

bana gönderdiğin notta fb gs ky dida vardı da neydi onlar :D
bunlar deneitm teknikleri
FenerBahçe
GalatSaray
KaYserispor
DiDa (Milanın kalecisi)
erkekler asla unutmazzzzz :D

arkadaşlar denetim sınav sorularının cevapları hasan türedinin kitabında nasıl verilmiş...elinde olan arkadaş varsa yazabilirmi...

zeyna78 ' Alıntı:
yeis ' Alıntı:

bence bunu cevaplar açıklanınca görebiliriz.

Mart sınavında sizlerin yaşadıklarına şahit oldum çünkü...
haklısın
denetim teknikleri ve programın yararları sorusu aynı kitap ile
,diğer soruya bakmadım

zeyna78 ' Alıntı:
Ufuk GÜNGÖR ' Alıntı:
zeyna78 ' Alıntı:
yeis ' Alıntı:

haklısın
,diğer soruya bakmadım

Önceki sınavlarınızdan öğrendiğim tek şey, cevaplar açıklansa bile sonuçları bekleyip görmek. henüz ilk girişte öğrendik sağolsunlar nasıl kalınır diye :)
benimde umutlarımı yıkmayın yaaaaa.denetimden geçtim derken.sizin bu şekilde yazılar yazmanız beni çok üzüyor.
vergi den bile geçmeyi bekliyorum.

zeyna78 ' Alıntı:
Ufuk GÜNGÖR ' Alıntı:
zeyna78 ' Alıntı:
yeis ' Alıntı:

haklısın
,diğer soruya bakmadım

Önceki sınavlarınızdan öğrendiğim tek şey, cevaplar açıklansa bile sonuçları bekleyip görmek. henüz ilk girişte öğrendik sağolsunlar nasıl kalınır diye :)

hayır ama bu kez derin bir nefes alabilirsiniz. gecen donem icin gelen yogun tepkiden sonra ozellikle "aciklama yapilmayacaktir" ifadesi kullanildi. denetim, analiz ve meslek'ten rahat olunuz. gercekten de sinav tarihinde kolay kolay gelmeyecek sorulardi.

Gs fb ky dıda ;D affınıza sığınarak ben bunu nasıl okuyorum biliyor musunuz?

Galatasaray Fenerbahçeye kaydıda.... ;D ;D ;D

Ama bi FB li olarak okusamda hatırlamazdım...

İSO 2001 ' Alıntı:
SEVİYEYİ DÜŞÜRMEYELİM
FORMDA BAYAN ARKADAŞLARIMIZIN OLDUĞUNU LÜTFEN UNUTMAYALIM
HOŞ ERKEK DE OLSA MESLEĞİMİZİ İCRA EDECEK ARKADAŞLARIMIZIN
SADECE GENEL KABUL GÖRMÜŞ MUHASEBE İLKELERİNİ BİLMESİ YETERLİ DEĞİLDİR
DAHA BİLİNMESİ GEREKEN ÇOK İLKE OLDUĞU KANAATİNDEYİM

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız.

Sen işine bak. NErde neyi konuşacağımı biliyorum ben. Jandarmalık yapmayalım.

Buradaki bayanlar büyükler ablam, küçükler kardeşimdir.

arkadaşlar hasan türedinin kitabını nasıl temin edebilirim yardımcı olurmusunuz

arıyorum ama bulamıyorum 2.el var oda 2000 tarihli baskı internetten bir kitab evine mail attım oda bulamamış