2012 Temmuz yeterlilik sınavına kimler başvurabilir?

Lonely_nk

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar,
2009 Eylül dönemi (3 yıl) stajyeriyim, İSMMMO kursa kayıt yaptırıp 3 aylık süreden faydalanıp Temmuz dönemi sınavına girmek istiyordum ancak başvurular Nisan ortasında bitiyor. Benim staj ise 1 Haziran da,
Bu durumda 1 Haziranda stajı bitenler Aralık sınavını mı bekleyecekler. Bu durumda olan arkadaş var mı?

Ynt: 2012 Temmuz yeterlilik sınavına kimler başvurabilir?

Sevgili arkadaşım;

Stajın 1 haziranda bittiğine göre demek ki Temmuz sınavına katılabilirsin.

Bunun için yapman gereken odana gidip eksik olan evraklarını tamamlaman ve ayrıca Mart/Nisan/Mayıs aylarına ait ssk listeleri ile meslek mensubuna ait makbuzları vereceğine dair (yani stajını devam ettireceğine dair) bir tahhütname imzalayıp veriyorsun.

İşte hepsi bu kadar.

Sonrada krallar gibi Temmuz sınavına giriyorsun.

Tam olarak öyle değil. İsmmo 2012/2 yeterlilik kursuna kayıt yaptırıp staj süresini düşürmek istiyordum. Ancak kursun bitiş tarihi Haziran sonunu bulacaktır. Sınavın başvurusu ise Nisan 20 de bitiyor. Sorun stajdan düşürülmesi için gerekli olan belgeler. Kursa kayıt yaptırmak yetmiyor. 110 saat lik eğitim ve sonunda da sertifika doğal olarak 20 nisan da bana sertifika vermeyeceklerine göre Temmuz sınavına girmek olası değil. Saçma olan yanı da şu Yeterlilik kurslarına stajyerler sınavdan 6 ay önce mi kayıt yaptırmak zorunda staj süresinden düşürmek için????? Durum öyle görünüyor.

Benim yazdığım takvim malesef staja başlama kursu için veya şuanda devam eden mart yeterlilik sınavı için yapılan kurslar için geçerli...

Neyse sıkma canını nasıl olsa aralıkta gelir...

Yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsin... Hadi hayırlı sınavlar.. Sevgiler, saygılar, hörmetler...