2013/2. Dönem 29-30 Haziran Yeterliliğe Girecek Arkadaşlar! Ne Durumdasınız ?

stajyeradayi

Katkı Sunan Üye
Herkese merhabalar. Ben kısmetse 2013/2. dönem yeterliliğe ilk kez gireceğim. Malum 2 aydan az bir süre kaldı. Özellikle benim gibi ilk kez girecek arkadaşlar;

Finansal Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Finansal Tablolar Analizi, Denetim, Vergi, Hukuk ve Meslek Hukuku derslerinizden ne durumdasınız?
Mesela konularınız bitti mi?
Veya tekrar mı yapıyorsunuz?
Veya soru mu çözmeye başladınız?
Kendinizi hazır hissediyormusunuz?
Zorlandığınız yerler varmı? Varsa neler?
Nasıl bir çalışma yöntemi izlediniz?
Kalan süreyi nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz?

Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. Hepimizi için faydalı olabilir. (Tekrardan girecek arkadaşlar da belirtirlerse katkıları olur :) ) Şimdiden teşekkürler...

Günaydın

Çok güzel bir konu olmuş.Ben haziranda tekrar gireceğim ve sınav sonuçlarına kitlenmiş durumdayım.Anlıycanız yoğun bir şekilde henüz başlamadım.Sonuçlardan sonra zaman az da kalsa yoğun bir tekrar dönemine başlamayı düşünüyorum.

Günaydın

Çok güzel bir konu olmuş.Ben haziranda tekrar gireceğim ve sınav sonuçlarına kitlenmiş durumdayım.Anlıycanız yoğun bir şekilde henüz başlamadım.Sonuçlardan sonra zaman az da kalsa yoğun bir tekrar dönemine başlamayı düşünüyorum.

Bende bekliyorum ve bu ne böyle 2 ay beklettiler neyden geçtim neyden kaldım demeden neye çalışacağım sanırım herkez benimle aynı durumda ... sonuçta yorum sınavı komisyon yorumları beğenirse geçeriz beğenmezse kalırız.. kesin geçtim yada kaldım denemeyecek bir sınav..

herkeze kolay gelsin...

Sayın Betül77 hangi dersiniz kaldı? İnşallah vermiş olursunuz. Sınava az kaldı fakat bir türlü kendimi hazır hissetmiyorum. Bakalım nasıl olucak. İlk kez girecek arkadaşlardan ses seda yok. Galiba herkes çok yoğun çalışıyor :)

Sayın Betül77 hangi dersiniz kaldı? İnşallah vermiş olursunuz. Sınava az kaldı fakat bir türlü kendimi hazır hissetmiyorum. Bakalım nasıl olucak. İlk kez girecek arkadaşlardan ses seda yok. Galiba herkes çok yoğun çalışıyor :)

Evet evet kesin herkes çok yoğun çalışıyordur.. Kimse, sınava daha 50 gün var çalışırız demiyordur.. :D

Herkese merhabalar. Ben kısmetse 2013/2. dönem yeterliliğe ilk kez gireceğim. Malum 2 aydan az bir süre kaldı. Özellikle benim gibi ilk kez girecek arkadaşlar;

Finansal Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Finansal Tablolar Analizi, Denetim, Vergi, Hukuk ve Meslek Hukuku derslerinizden ne durumdasınız?
Mesela konularınız bitti mi?
Veya tekrar mı yapıyorsunuz?
Veya soru mu çözmeye başladınız?
Kendinizi hazır hissediyormusunuz?
Zorlandığınız yerler varmı? Varsa neler?
Nasıl bir çalışma yöntemi izlediniz?
Kalan süreyi nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz?

Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. Hepimizi için faydalı olabilir. (Tekrardan girecek arkadaşlar da belirtirlerse katkıları olur :) ) Şimdiden teşekkürler...

Merhabalar

Ben ilk kez haziranda gireceğim
Finansal muh.Maliyet muh.Mali tablo ve denetim bitti sınava yakın tekrar soru çözmeyi planlıyorum.

Vergi hukukuna başladım ama pek verimli değil.7/7 yaparım diye düşünürken vergi hukuku umudumu kırdı açıkçası.2 haftadır sözüm ona vergi çalışıyorum ama tık yok.
çalışma yöntemi olarak önce konuları 2 kere okuyorum sonra da geçmiş yıllar sorularını ve elimde bulunan soruları çözüyorum ilave olarak dershanenin sattığı 707 soru cevap soru bankasındaki soruları çözüyorum.

geriye 3 hukuk kaldı meslek,vergi,temel

meslek ve temel hukuk çalışarak geçebileceğimi düşünüyorum ama vergi sıkıntılı..

merhaba arkadaşlar size teknik bir konu sorayım ben 2011 temmuzda maliyette 5. ve son hakkımı kullandım ama kaldım dava açmıştım not ortalamamda 59 du dava da belki 50 verirler diye 2012 martta 2 derste yükseltme sınavına girdim 60-60 aldım ama malesef dava sonucu olumsuz oldu dosya yandı şimdi benim dosya yanış tarihi maliyet sınavı olan 2011 temmuzmu olur yoksa 2012 martmı olur yada be tekrar dosya ne zaman açarım 2013 kasımda mı yoksa 2014 temmuzdamı sınava girecem lütfen cevap verirseniz sevinirim

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar size teknik bir konu sorayım ben 2011 temmuzda maliyette 5. ve son hakkımı kullandım ama kaldım dava açmıştım not ortalamamda 59 du dava da belki 50 verirler diye 2012 martta 2 derste yükseltme sınavına girdim 60-60 aldım ama malesef dava sonucu olumsuz oldu dosya yandı şimdi benim dosya yanış tarihi maliyet sınavı olan 2012 temmuzmu olur yoksa 2012 martmı olur yada be tekrar dosya ne zaman açarım 2013 kasımda mı yoksa 2014 temmuzdamı sınava girecem lütfen cevap verirseniz sevinirim
. Ben 2010 mart dönemi son hakkim olan sinava girdim dosyam yandi ve tekrar 2012 temmuz döneminde sinava girdim.dosyamida nisan ayinda yenilemistim.tesmeri arayarak da bilgi alabilirsiniz.ama temmuz döneminde gireceksnz sizde benim gibi.

Arkadaşlar merhaba, başvuru parasını yatırdım ancak sistem üzerinden başvuramadım. Sistem henüz açılmadı mı? Daha öncede girmiştim sınava, son başvuru tarihi 03 Haziran yazıyor. Bilgisi olan var mıdır?

Teşekkürler,

Edit. Arkadaşlar 17 Mayıs sonuçlarından sonra başvuru yapılabilecekmiş. Öğrendim, bilginiz olsun.

Saygılar,

ben denetim hariç daha hiçbirine bakamadım.sınavdan çıkınca sonuçlar açıklanana kadar analiz denetim ve mesleği bitiririm diyordum ama çok rahat oldu gerçi buna da şükür denetim çıktı aradan.belki de fuzuli çalışacaktım diğerlerine die züğürt tesellisiyle avutuyorum kendimi :)

Arkadslar merhaba oncelıkle sınava gırecek herkese basarılar dılıyorum. 2. kez sınava girecek var mı sınav basvuru ekranında ders secme yerı cıkmıyor. hazıran ıcın Sınav basvurusu yapan oldu mu hıc aranızda

Son düzenleme:
ben ilk kez giricem 7/7 yaparım diyen ben umutlarımı başka bahara erteledim. tek seferde verenlere helal olsun diyorum ve şapka çıkarıyorum. çok zor arkadaş. bi dersi okuyorum tamam oldu bu ders diyorum 3 gün sonra o derse döndüğümde yerinde yeller esiyo oluyor özellikle sözellerde. napıcam bilemedim ben.

merhaba

2013-2 döneme gireceğim ilk kez vergi hariç çalışmaya karar verdim ezbere dayalı soru deryası olduğu için. Okuyorum anlıyorum bitti diyorum bende aynen dönüyorum yeller esiyor. Tedirginim. Odanın kursuna gidiyorum giden var mı? Deha ya giden varsa finansal analiz notu var mı beni en çok tedirgin eden dersler arasında Herkese başarılar hakkımızda hayırlısı olsun

arkadaşlar günaydın heyecan dorukta bende artık. düşünmemeye çalışıyorum ancak yinede içim pır pır.

arkadaşlar bence heyecanlanmayın, kitap okur gibi kanunları okuyun, aklınızda ne kalırsa yazın, puan veriyorlar.uygulamalı soruyu doğru yapın gerisini biraz yazın yeterli, beyanname düzenleme rehberlerine çalışın,gelir ve kurumlar vergisi örneklerine.

Ben ilk girişimde 7de 6 yaptım kalan dersim meslek hukuku, özellikle vergiden korkmayın, haziran sınavında uygulaöma sorusu %99 maliyet muhasebesinden gelecek bence. Sonra gelir verisinden 25 puanlık bir soru tutturmaya calısın, özellikle vergi dersinin hocası bol puan veriyor. Ama 7de7 yapmak işten deil sıkı çalışın, ben meslke hukukundan tamamen fazla önemsememem az çalışmam sebebiyle kaldım,

Merhba arkadaşlar .ilk defa mart 2013 sınavlarına basvuru yaptım ama sınava gidemedim. şuan haziran 2013 için sınava girecegim..martta sınava girmediğim için sınav hakkım eksilmiş olur mu .. Bilen varsa lutfen cevaplasın tesekkürler

Merhba arkadaşlar .ilk defa mart 2013 sınavlarına basvuru yaptım ama sınava gidemedim. şuan haziran 2013 için sınava girecegim..martta sınava girmediğim için sınav hakkım eksilmiş olur mu .. Bilen varsa lutfen cevaplasın tesekkürler
Bildiğim kadarıyla ilk girişince sınavlara başvurup girmeme hakkın var.yani hakkın yanmamış oluyor.bütün derslerden 5 defa daha sınava girme hakkın var.diğer arkadaşlarda yorum yaparla büyük iht.ama emin olmak istiyorsan tesmeri arayıp sorabilirsin.