fonradar

2013 - 3.Dönem ( 30 Kasım - 1 Aralık ) Düşünceleriniz ...

sınav kağıdının altında "cevaplama için 1 (bir) adet kağıt kullanınız" diye bi not vardı yanlış hatırlamıyorsam. Hatta bunun yanında fazla bilgi göz çıkarır, gevezelik etme, düzgün yaz gibisinden de harikulade uyarı notları vardı.

geçen dönem finansal analiz için yapmıştım bunu taanım çok vardı bizde o dönem vergide kısaca açıklayınız dio yarım sayfa açıklama yapıolar nasıl iş anlamadım hangi ders içindi 1 sayfa kullanınız notu düşülmüştü ben 2 derse girdim de

geçen dönem finansal analiz için yapmıştım bunu taanım çok vardı bizde o dönem vergide kısaca açıklayınız dio yarım sayfa açıklama yapıolar nasıl iş anlamadım hangi ders içindi 1 sayfa kullanınız notu düşülmüştü ben 2 derse girdim de

Denetim sınavındaydı. Denetim sınav kağıdı baştan aşağı mantık abidesi zaten. Uyarı notlarına bakarsak bizi adımızı yazmaktan aciz var sayıyor, ama sorularıyla 15 günlük tebliğlerden haberdar kabul ediyor..

Maliyet sorularını hazırlayanın Allah bin belasını diyorum.Neredeyse boş kağıt verdim maliyetten. Arkadaşlar ben şunu öğrenmek istiyorum. Mart sınavına girmezsem hakkım yanıyor mu? Toplamda her dersten 5 defa girme hakkımız vardı sanırım?

Hangi ders olursa olsun komisyon sınava girenlerin insan olduğunu ve emek verdiklerini dikkate alarak bu bilinçte soruları hazırlamalılar. Şartlarımız zor;
-Düşük ücret
-Fazla mesai
-Psikolojik baskılar vsss.... diye gider.
Tüm bunların arasında kendimizden ödün vererek ders çalışıyoruz. Sonra Muhasebe Denetimi'nden dersle ilgili olmayan 70 puanlık soru sor. Maliyet Muhasebesinden 4 saatlik soru sor. Ne diyeyim...

sizlere katılıyorum ... maddi manevi zarar görüyoruz..... sanırım sevmiyorum bu mesleği .... tek ders maliyetti yaka silkeceğim verince ...

benımde meslek hukuku ve vergi kaldı. 30 kasımda gırdım yıne kalıyorum.umarım yenı komısyon ınsaflı sorular sorar. ınşallah gelen gideni aratmaz

Tesmerden istanbul odasından halen bir ses yok bakalım 12 sinden sonra ne olacak.Yapılan bu büyük haksızlığa rağmen nasıl denetim kağıtlarını okuyacaklar nasıl not verecekler.Sayelerinde denetim dersinden sonra o moralle öbür derslere girdik.Öbür derslerimizi de etkilediler.Maliyet zaten oda ayrı bir dert.

12 sinden sonra ne olacak " betul77 " merak ettim ...

şimdi birde bekleme süreci var... offf....................

Maliyet sorularını hazırlayanın Allah bin belasını diyorum.Neredeyse boş kağıt verdim maliyetten. Arkadaşlar ben şunu öğrenmek istiyorum. Mart sınavına girmezsem hakkım yanıyor mu? Toplamda her dersten 5 defa girme hakkımız vardı sanırım?

hakkın yanmaz 2 kere pas geçme hakkın var her dersten ayrı ayrı

sınav ücretini yatırıp sınava girmesenizde hakkınız yanmaz diye biliyorum ama siz yinede tesmere sorun işi sağlama alın

milletin denetim sınavıyla ilgili şikaytleri denetim hocasına hatta kurula kadar ulaşmış.. adam sonuçları ona göre okuyacağım demiş...

Maliyettttttttttttttttttttttttt onda da haksızlık yapıldı ... onuda insiyatifli okumalılar ...:banghead:

olayı harika özetlemişsiniz ağzınıza sağlık.resmen bırakma sınavı yapmışlar.para 2.planda ama gerçekten emeklerimize yazık oldu.işten yorgun argın gelip birde sabaha kadar ders yaptık.evde ailemizle vakit geçiremedik....

Bu maliyet beni gerçekten çok korkutuyor hocanın gidişat değilde sonuç odaklı olması.Benimde 2 hakkım kaldı resmen maliyete kitlendim.Sınavda soruyu görünce donup kalıyorum.Bu sınavda satışların maliyet tablom doğruydu doru olsa ne yazar 20 puan.

Allah hepimizin yardımcısı olsun

Bu maliyet beni gerçekten çok korkutuyor hocanın gidişat değilde sonuç odaklı olması.Benimde 2 hakkım kaldı resmen maliyete kitlendim.Sınavda soruyu görünce donup kalıyorum.Bu sınavda satışların maliyet tablom doğruydu doru olsa ne yazar 20 puan.

Allah hepimizin yardımcısı olsun
aynenn 2hakkım kaldı benimde

ne azı tam 1 ay kaldı.. ömrüm den ömür götürdü bu süreç ... bitsin artıkkkk ... kurtulayım ve önüme bakayım... çok eziliyorum çalıştığım yerde :( ... bırakın herşeyi .. çekemeyen insanlarla uğraşmak zor.. bişey sanıyorlar bu mesleği .......

Sn netlook01 yazdıklarınıza harfi harfine katılıyorum. Aynen bende çalıştığım yerde pek rahat değilim. Mali Müşavir stajyeri isen direk üstüne oynanıyor. Hem ucuz işçi, hem de en çok saldırılan işçi nasıl şey anlamadım ...

Dün facebook üzerinden yayınlanan bir iş ilanı gördüm. Arayayım şartlar neymiş dedim. Cv gönderin biz çağırırız uygun görürsek dedi. Peki şartlar nedir dedim; yol, yemek, maaş, çalışma saatleri? İşte onları telefonda detay veremiyoruz. Sizi birkaç gün denememiz gerek. Mesai kalmaya müsait çalışmaktan usanmayacak olmalı dedi. Zaten biz burda 10-12 kişiyiz dedi.
Yani meslekte böyle. Mesai kalma kavramı var. Faturaları işle babam işle. Stopaj, sgk, kdv, geçici, kurumlar var. Arada boş kaldıkça imalat yapan yerlere sanayi sicil belgesi al. Form doldur. Yeminli tutanakları gelsin onları doldur postala. Bu kadar yapılan işe uygun gördükleri maaş 1000 lira civarı oluyor. Hata yaptım mı hemen elemanın başına ekşiyorlar.

Benden de oldukça tecrübeli belgeyi yeni alan bayan arkadaşla konuştum. Ön muhasebe işine başlamış acil işe ihtiyacı olduğundan. Sordum maaşları nasıl iyi mi bizlerden. Evet iyi dedi. Sabah 8 akşam 6. H.sonu çalışmıyorlar. İşleri rahat hiçbirşeyi yetiştirme dertleri yok. Ceza yeme korkuları yok. Yani bürolar işi öğrenme yeri olsa da hep kendini aşamadığını düşünüyor veya patronlarca düşündürttürülüyor.

İnanın bana ne yapacağımı bilemiyorum. Devam etsem aynı teraneler. Şirkete atsam belki daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu saatten sonra eleman olmak yakışmaz. Enazından uzman olarak işe başlamak gerek. Kısacası bizlerin halinden yine bizler anlıyoruz.

Sn; stajer adayı ve Sn ;zifir harfi harfine yazdıklarınız doğru.. çok nankör bir meslek ... iyi niyetli birinin yapacağı meslek değil , stajerken eziliyoruz ya.. sonra eeeh yeter dediğinde de.. hatsiz olarak nitelendiriliyorsuz..

staj özel sektörde yapılırsa durum bu.. aman susayım yoksa stajım yanar , staj yeri bulamam.. daha çok çalışmalıyım ... ama bakıyorsun ki başkasının işleri üzerinde nefes alamıyorsun.. yeter dediğinde de hatsiz oluyorsun...

ben önüme denetim ofislerinde çalışarak bakacağım.. başta eziliriz ( zaten eziliyoruz ) hiç olmazsa belirli bir dönemde seni sayarlar...

saygılarımla...