2013 - 3.Dönem ( 30 Kasım - 1 Aralık ) Düşünceleriniz ...

kardeş denetım harıc dıgerlerınden ortada olsan geçme ıhtımalın yüksek denetımde serefsızler bırebır ıstıyolar cunku gecen sınav benım ortadaydı kaldım bu sınavda herkezın gıbı malum emeklerımıze yazık

vergide bu dönem çalıntı sorusu çok ilginçti dehanın cevabı ile benim cevabım sonuç aynı çıkıyor ama ben tüm çalınan malları gider sigorta tazminatınıda gelir yazdım ve kdv yide k.edilmeyen gider yazdım 1000 tane mali müşavire sorsan böyle yapar ama cevap sonucumuz aynı dehayla fakat gidişat farklı hayırlsıs olsun demekki hocalrın ruh haline kalıyoruz.

denetim gerçekten ben çok çalışmamıştım ama bizim bir arkadaş 6 ay çalıştı tek dersi denetimdi maalesef tes köşe oldu çok üzüldüm. saçmalık ama bunların yaptığı

nasıl severek kazanmıştım bu sınavı çok iyi bir puanla ... sabaha kadar mutluluktan yatamamıştım... şimdi bakıyorum da.. ne kadar mutsuzum.. satj yapılan yerlerde köpek gibi çalıştırılıyoruz 3 krş paraya.. üstümüzdeki smmm ler ego tamin ediyor.. kendileri ise snvsız.. ticaret lisesinden geçme ... özel smmm sınavıyla derece yükselten eşek kafalı topluluklar... ama havaları 1500 ...

bizsee emek veren dirsek çürüten üniversiteliler.. hatta uzmanlaşmış smmm adayları... biriktirdiğim parayı smmm staj başlatmaya yatırmıştım .. sonra evlendim çocuğumun kısmeti olan parayıda sınav harcirahı yatırdım.. sonra ilk girişte 2 ders vergi denetim daha sonra 4 ders finans , analiz , meslek hukuku , hukuk verdim.. verdima ama artık enerji içeceğiyle ayaktaydım ..

3. sınava maliyet muhasebesinden girdim.. ne kurs ne bişey zaten dersaneye karşıyım verecek paramda .. emek edip çalıştım kendi kendime .. hatta açık öğretimide kendi kendime 4 yılda bitirdim.. orda burda smmmler yanında ücretsiz bile çalışıp okurken ezildim bu meslek için.. duruma bakın.. 30 yaşındayım bir çok mali mişavir bozuntusunu cebimden çıkartırım ama ben hala staj kaldırmaya çabalıyorum..

bazen diyorum keşke.. bunun yerine başka meslek seçseydim.. fazla bilgimden dolayı ( övünerek söylemiyorum anlayın siz ) üstümdeki adam kıskanıp ayağımı kaydırmaya çalışıyor... zor tutunuyorum oda bana muhtaç olmasından..

kariyer sürecine bakın ... dikenli yol.. ama yoruldum.. sadece beni sizler anlarsınız...

velhasıl kelam ....

Siz burada herkesin düşündüklerini yazmışsınız. Öncelikle onun için teşekkür ederim. Ben 3 ay önce bu belgeyi almaya hak kazandım. İlk staja başlamada o kadar heyecanlıydım ki sınavı kazandığımda havalara uçmuştum. Sonra yeterlilik sınavları bizi bitirdi. Sağlığımızdan olduk resmen. Geçen hafta ruhsat töreninde insanın içinde ufacıkta olsa sevinç, mutluluk, gurur olmaz mı... Maaselef bu sınav döneminde baktım ki onların hepsini yitirmişim. Belgeyi almak sadece görev olmuş. O yüzden şuan tek sevindiğim şey ders çalışmaktan kurtulmuş olmam:)

Siz burada herkesin düşündüklerini yazmışsınız. Öncelikle onun için teşekkür ederim. Ben 3 ay önce bu belgeyi almaya hak kazandım. İlk staja başlamada o kadar heyecanlıydım ki sınavı kazandığımda havalara uçmuştum. Sonra yeterlilik sınavları bizi bitirdi. Sağlığımızdan olduk resmen. Geçen hafta ruhsat töreninde insanın içinde ufacıkta olsa sevinç, mutluluk, gurur olmaz mı... Maaselef bu sınav döneminde baktım ki onların hepsini yitirmişim. Belgeyi almak sadece görev olmuş. O yüzden şuan tek sevindiğim şey ders çalışmaktan kurtulmuş olmam:)

Tahmin edebiliyorum ... sizi diğer formda alın teri dökerken ve heyecanınızıda hatırlıyorum ...

asla heyecanınızı yitirmeyin küllerinizden yeniden doğun... sizde sizi ezenlere üsten bakın .. ben Mali müşavirim deyin.. ve yanınıza bile yaklaşamasınlar havanızda.. sizi tebrik ederim üstat.. zoru başarmış olmanın haklı grurunu yaşayın.. bu belge işe yaramazsa bile..

saygı ve sevgilerimle ..

nasıl severek kazanmıştım bu sınavı çok iyi bir puanla ... sabaha kadar mutluluktan yatamamıştım... şimdi bakıyorum da.. ne kadar mutsuzum.. satj yapılan yerlerde köpek gibi çalıştırılıyoruz 3 krş paraya.. üstümüzdeki smmm ler ego tamin ediyor.. kendileri ise snvsız.. ticaret lisesinden geçme ... özel smmm sınavıyla derece yükselten eşek kafalı topluluklar... ama havaları 1500 ...

bizsee emek veren dirsek çürüten üniversiteliler.. hatta uzmanlaşmış smmm adayları... biriktirdiğim parayı smmm staj başlatmaya yatırmıştım .. sonra evlendim çocuğumun kısmeti olan parayıda sınav harcirahı yatırdım.. sonra ilk girişte 2 ders vergi denetim daha sonra 4 ders finans , analiz , meslek hukuku , hukuk verdim.. verdima ama artık enerji içeceğiyle ayaktaydım ..

3. sınava maliyet muhasebesinden girdim.. ne kurs ne bişey zaten dersaneye karşıyım verecek paramda .. emek edip çalıştım kendi kendime .. hatta açık öğretimide kendi kendime 4 yılda bitirdim.. orda burda smmmler yanında ücretsiz bile çalışıp okurken ezildim bu meslek için.. duruma bakın.. 30 yaşındayım bir çok mali mişavir bozuntusunu cebimden çıkartırım ama ben hala staj kaldırmaya çabalıyorum..

bazen diyorum keşke.. bunun yerine başka meslek seçseydim.. fazla bilgimden dolayı ( övünerek söylemiyorum anlayın siz ) üstümdeki adam kıskanıp ayağımı kaydırmaya çalışıyor... zor tutunuyorum oda bana muhtaç olmasından..

kariyer sürecine bakın ... dikenli yol.. ama yoruldum.. sadece beni sizler anlarsınız...

velhasıl kelam ....

ellerinize sağlık o kadar güzel özetlemişinizki inanın tam bizleri anlatmışınız okurken canlandı hepimizin zihninde çünkü...inşallah herkes emeklerinin karşılığını alır diyorum.

Tahmin edebiliyorum ... sizi diğer formda alın teri dökerken ve heyecanınızıda hatırlıyorum ...

asla heyecanınızı yitirmeyin küllerinizden yeniden doğun... sizde sizi ezenlere üsten bakın .. ben Mali müşavirim deyin.. ve yanınıza bile yaklaşamasınlar havanızda.. sizi tebrik ederim üstat.. zoru başarmış olmanın haklı grurunu yaşayın.. bu belge işe yaramazsa bile..

saygı ve sevgilerimle ..[/QU

Belgemi almış olmama rağmen arkanızdayız arkadaşlar. Ne yapmamız gerekiyorsa yapalım. İptal etsinler sınavı. Ben belgemi aldım gerisi beni ilgilendirmez diyemem. Bizlerde geçmişte yaşadıklarımızı en azından ıspatlamış oluruz. Dosyayı yanacak olan insanlara yazık değil mi?

Toplu halde dava açılması lazım. Bunun için bir avukat tanıdığı olan varsa lütfen danışsın. Bizde gereken neyse desteğimizi verelim inşallah...

Odada kitabını görmüştüm daha sonra biraz araştırma yaptım.Sınav kağıdının altındaki imzalarını karşılaştırdım.Kesin olmamakla beraber Erciyes Üniversitesinden Prof.Dr un biri.
Ayrıca Sakarya üniversitesinde yeni kitabı çıktı.Bağımsız Denetim üzerine.Ama siz yinede yakalayıp öpmeyin :)

Arkadaşlar Şaban hoca ile bu gün yüz yüze görüştüm. konu ile şöyle bi açıklama yaptı.

Sakarya üniversitesi ve kgk ortaklığında çıkardığımız kitaptan dolayı türmob ve tesmer le ilişkilerinin iyi olmadığını söylüyor.

yani kendisi komisyon üyesi değil.. hatta soruları çok uçuk buldu. kendi şahsi görüşü ise şu;

muhasebe denetimi ve bağımsız denetimi ayıramazsınız, ancak böylesine bi sınavda ya önceden uyaracaksınız şu konularda dahil diye, yada 70 puanlık değilde 20-25 puanlık bağımsız denetim standartlarından sorarsınız. sınava giren arkadaşlar için uyrarıcı nitelik taşır ve bu sınavdan sonra girecekler içinde rehberlik eder. ancak bu şekilde birden bire radikal değişiklik etik değildir.

dedi..

bizim gözetmen çok fenaydı kopya çekeni alıp götürdü sınav salonundan işlem yapılmış denemeyin 1 yıl sınava giremiyorsunuz 3 hakkınız gidio

Benim içime doğan şu. Sınav bence iptal olmayacak ama bu kadar ayaklanmaya hemen hemen herkesi geçirecekler. En azından o iki soruyu değerlendirmeye almayacaklar.

Zaten o gözetmenleride hiç anlamış değilim. Bir havalar bir havalar. Hepsi podyum mankeni...

Aynen bende sınavda gözetmenlere bu sefer gıcık oldum havalı havalı yürümeler kafanı azıcık kaldırsan nereye bakıyor bu diye göz dikmeler sanki ilkokuldayız.Sanki onlar hiç sınava girmemişler bunları hiç yaşamamışlar.

Benim içime doğan şu. Sınav bence iptal olmayacak ama bu kadar ayaklanmaya hemen hemen herkesi geçirecekler. En azından o iki soruyu değerlendirmeye almayacaklar.

Sanki geçirme olmaz sınav hakkı verirler gibi geliyor banada.Keşke geçirseler ben heryere fax çektim mail attım kendi adıma firmadan twitter giremiyorum akşam evden destek vericem.Yapılacak ne varsa elimden gelenide yapmaya hazırım

zaten o gözetmenleride hiç anlamış değilim. Bir havalar bir havalar. Hepsi podyum mankeni...

evet evt... :) bizde de bir moron vardı.. Haline bakmadan hasan dağına odun toplamaya gidiyor.... Bir çığırmalar bir bağırmalar.. öne ver.. Komutlar......

Ben sınavda stresten çözerken söylenerek ve çözdüm yaparken fısıltıyla yapıyorum.. Omuzuma vurdu kendiniz çözün dedi.Bende zaten kendim çözüyorum dedim. :D. önümdeki arkadaşta napsın az daha duymaya çalışarak masama yatacak.. Omuzundan ittim birader bende de kalmadı ya dedim.. çocuk baktı güldü.. :d

bunlarda sınavdan komik anektotlar..paylaşmak istedim ...

Son düzenleme: