2013 Mart Denetim Sınavı Hakkında

Arkadaşlar buradan denetim sınavına nasıl çalışalım,gözünüze çarpan,çıkmasını düşündüğünüz soruları konuları konuşalım.

Biz aralık 2012 sınavında iç kontrolden çok soru bekledik fakat hiç yakınına yanasamadık.

Sizce ne yapalım?

bende mart/2013 3.sınavıma gireceğim denetimle vergi hukuku kaldı. siteye bir konu açmıştım denetimden hangi kitaba çalışayım diye sağolsun arkadaşın biri yardımcı oldu. ersin güredinin kitabını aldım ve ona çalışmaya başladım. inşaalah geçen arkadaşlar biraz taktik verir çünkü en çok korkudum 2 ders başıma kaldı ve geçemiyorum.

bende mart/2013 3.sınavıma gireceğim denetimle vergi hukuku kaldı. siteye bir konu açmıştım denetimden hangi kitaba çalışayım diye sağolsun arkadaşın biri yardımcı oldu. ersin güredinin kitabını aldım ve ona çalışmaya başladım. inşaalah geçen arkadaşlar biraz taktik verir çünkü en çok korkudum 2 ders başıma kaldı ve geçemiyorum.

Bende aslında iyi hazırlanmıştım bu iki derse ama 35 le kaldım.

Komisyondaki hoca sanırım Hasan Türedi.

Bence içkontrolden sorular soracaktır.Sanırım bu son sınavı

Bende aslında iyi hazırlanmıştım bu iki derse ama 35 le kaldım.

Komisyondaki hoca sanırım Hasan Türedi.

Bence içkontrolden sorular soracaktır.Sanırım bu son sınavı
inşaallah son sınavıdır. ya milleti döküyo. ne istiyolar.biz denetçimiyiz Allah aşkına bu kadar derine iniyolar. geçmiş sınavlara bakınca geçmiş hocaları mumla aratıyo.

arkadaşlar benimde tek dersim kaldı denetim,son sınavdan 20 aldım.şimdiden çalışmaya başlamam lazım , çünkü son iki sınav hakkım kaldı ,komisyondaki hocanın adını bilen var mı. soru tipleri farklı geliyor bi kaç dönemdir tanım hiç çıkmıyor problem ve yoruma dayalı zor sorular geliyor.önerisi olan varmı nasıl çalışmalı problemler için kaynak varmı.cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşlar benimde tek dersim kaldı denetim,son sınavdan 20 aldım.şimdiden çalışmaya başlamam lazım , çünkü son iki sınav hakkım kaldı ,komisyondaki hocanın adını bilen var mı. Soru tipleri farklı geliyor bi kaç dönemdir tanım hiç çıkmıyor problem ve yoruma dayalı zor sorular geliyor.önerisi olan varmı nasıl çalışmalı problemler için kaynak varmı.cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

arakadaşım denetim benimde sıkıntılı bir ders martta benimde sınav var başladım ağır ağır çalışmaya , kitaptanmı notlardanmı çalışıyon?

arkadaşlar ben 3 dersten geçtim. muhaseb,denetim,vergi. en yüksek notuda denetimden aldım 77 olarak. en çok korktuğum iki ders bunlardı ve bu iki dersten geçtiğim için şanslı hissediyorum kendimi. diğer kaldığım derstleri bu derstler kadar kafama takmıyordum. çünkü biliyosunuz kanunlar değişti, hesap planının değişmesi gündemde, denetim olayını da artık spk yaptığı için onların istedikleri şekilde sorma ihtimalleri de var.

eğer bana sorarsanız, denetimin sürecindeki aşamaları ve iç kontrol olayını iyice bilirseniz yararlı olur
bunun dışında denetim tekniklerini bir kaç kelime ile bilmeniz yararınıza olur diye düşünüyorum.

bu adamlar hasan türedi vs. ilgilenmiyorlar. belli bir kitaba bağlı kalarak çalışmak ne kadar faydalı olur bilmiyorum ama
genel olarak denetimde bilinmesi gerekenleri bilmenizi tavsiye ediyorum. bunlarda yukarda yazdıklarım arkadaşlar
inşallah herkes bu dersten geçer.

arakadaşım denetim benimde sıkıntılı bir ders martta benimde sınav var başladım ağır ağır çalışmaya , kitaptanmı notlardanmı çalışıyon?

arkadaşım elimde notlar var ama kitap özeti hemen hemen hepsine bakmıştım ama soru şekli çok farklı geliyor problemlerde çok takılıyorum.sabit kitap yok çalıştığım antalya odasının notu ve de geçmiş yıl soruları vs. onlardan çalışıyorum aslında elimdeki notlarda eksik yetersiz olabilir araştırmam lazım

arkadaşlar ben 3 dersten geçtim. muhaseb,denetim,vergi. en yüksek notuda denetimden aldım 77 olarak. en çok korktuğum iki ders bunlardı ve bu iki dersten geçtiğim için şanslı hissediyorum kendimi. diğer kaldığım derstleri bu derstler kadar kafama takmıyordum. çünkü biliyosunuz kanunlar değişti, hesap planının değişmesi gündemde, denetim olayını da artık spk yaptığı için onların istedikleri şekilde sorma ihtimalleri de var.

eğer bana sorarsanız, denetimin sürecindeki aşamaları ve iç kontrol olayını iyice bilirseniz yararlı olur
bunun dışında denetim tekniklerini bir kaç kelime ile bilmeniz yararınıza olur diye düşünüyorum.

bu adamlar hasan türedi vs. ilgilenmiyorlar. belli bir kitaba bağlı kalarak çalışmak ne kadar faydalı olur bilmiyorum ama
genel olarak denetimde bilinmesi gerekenleri bilmenizi tavsiye ediyorum. bunlarda yukarda yazdıklarım arkadaşlar
inşallah herkes bu dersten geçer.

iç kontrol ve denetim teknikleri konusunda çok haklısınız.Birde kanıt türlerinden soru bekliyorum.

arkadaşlar ersin güredi nin kitabı varmış onu öneriyorlar sizce almalımıyım.ya da nereden çalışmalıyım denetime,yardımcı olurmusunuz.