fonradar

2014 Smmm Ruhsat Ücretleri ve Evrakları Neler?

Öyle deme arkadaşım Allah bir kapı açar. Yine müşaviriniz iyi niyetli davranmış. Biliyorsunuz ülkemizde ehliyet alırsın, ehliyetsiz ama iyi sürücü adam "arabayı ehliyet kullanmıyor" der. Bizim meslekte de hakeza öyle. Tecrübe edinip belli bir seviyeye gelmeden verilen maaşa göz yumacaksınız ya da kendi büronuzu açacaksınız.

Doğru diyorsunuz fakat çalıştığım işyerinde nerdeyse 7.yılıma girmek üzereyim aldığım ücrette yanlış anlaşılmasın 2.200.00 lira.

Büro açma konusuna da niyetlendim. Stajerken '' aaa stajını bitir de güvendiğimiz bildiğimiz birisi tutsun defterimizi'' diyen hısım akrabaya gidiyorum ki defteri alayım verilen cevaplar standart; muhasebeci yılların muhasebecisi tanıdık,akraba,vs... gibi bahanelerle gönderiyorlar.

Daha önce forumlarda görürdüm üstatlar yazardı mesleğin kıymeti yok diye bende tam aksini düşünürdüm.Ama onlarla aynı fikirde olmak üzereyim.

Son olarak Allah kapı açacaktır biliyorum Zaten bu günlere onun yardımı ile geldiğimi de biliyorum.

Aldığınız ücret ortalama sınırlar içersinde makuldur. Elbette bu ücret için dahi "çok az", iyiimiş " gibi farklı yorumlar olacaktır. Bence büro açmak için hesabınızı doğru yapın.
En az bir yıl hiç para kazanmadan tüm masrafları karşılamayı ayrıca aile geçiminiz temin etmeyi garantileyin sonra bu işe kalkın derim.

Aldığınız ücret ortalama sınırlar içersinde makuldur. Elbette bu ücret için dahi "çok az", iyiimiş " gibi farklı yorumlar olacaktır. Bence büro açmak için hesabınızı doğru yapın.
En az bir yıl hiç para kazanmadan tüm masrafları karşılamayı ayrıca aile geçiminiz temin etmeyi garantileyin sonra bu işe kalkın derim.

Ben çok düşük demiyorum tabi ortalamanın içerisinde.Etrafta muhasebeyi bilmeyen muhasebeciler benden daha fazla ücreti alıyorlar beni üzen kısım burası.

Şuan büro açma fikrini başka bahara bıraktım.Şimdilik durumu kurtarmaya çalışıyoruz işte..

Doğru diyorsunuz fakat çalıştığım işyerinde nerdeyse 7.yılıma girmek üzereyim aldığım ücrette yanlış anlaşılmasın 2.200.00 lira.

Büro açma konusuna da niyetlendim. Stajerken '' aaa stajını bitir de güvendiğimiz bildiğimiz birisi tutsun defterimizi'' diyen hısım akrabaya gidiyorum ki defteri alayım verilen cevaplar standart; muhasebeci yılların muhasebecisi tanıdık,akraba,vs... gibi bahanelerle gönderiyorlar.

Daha önce forumlarda görürdüm üstatlar yazardı mesleğin kıymeti yok diye bende tam aksini düşünürdüm.Ama onlarla aynı fikirde olmak üzereyim.

Son olarak Allah kapı açacaktır biliyorum Zaten bu günlere onun yardımı ile geldiğimi de biliyorum.
Büroya göre gerçekten iyi bir tutar. Siz yine de defter toplamaya başlayın. Mali müşavirden veya olmadı arkadaşınızdan rica edersiniz şifresiyle gönderirsiniz. Böylelikle hem ek gelir olur hem de büro için temel olur. Maalesef akrabalardan yana bende dertliyim.
Bilirsiniz hep şöyle derler; ünv. bitir işin yanımda hazır, askere git gel hemen başlarsın yanımızda veya şuraya yerleştiririz derler fakat hep havada kalır. Kısacası sabredeceğiz.

Merhaba...
Çalıştığım ve ikametgahımın bulunduğu ilin dışında bir ilden ruhsat başvurusu yapmam mümkün mü?
Ankara Odası bunun mümkün olduğunu söyledi. Türmob bulunduğunuz il dedi, Ankara Odası olur diyor dedim ozaman bizim için sorun yok dedi. Başka 2 ile sordum birisi Ankara kabul ediyorsa bizde yaparız diğeri olmaz demişti, Ankara olur diyor dedim ozaman yaparız dediler. Ne iş anlamadım. Bulunduğum ilde maliyeti 4700 tl ye gelecek komşu ilde 3150 tl. Uygulama hakkında bilgisi olan birisi yardımcı olursa çok memnun olurum... Zira aynı sıkıntıyla karşılaşan bir çok kişi mevcuttur. Ayrıca bulunduğum ilde büro açma niyetim olmayacak, bağımlı çalışacağım...

ruhsat hazırlanması ne kadar sürer???

arkadaşlar merhaba; odaya başvuru yaptıktan sonra ruhsat ne kadar sürede hazırlanır. Bu konuda bilgisi olan var mı? Veya da nerden öğrenebiliriz ?

Bana ortalama 2 ayda hazırlanıyor dediler. Ancak siz başvurur başvurmaz size faaliyet belgesi veriyorlar, yani büro açmak veya faaliyete geçmek için beklemenize gerek yok.

Merhaba...
Çalıştığım ve ikametgahımın bulunduğu ilin dışında bir ilden ruhsat başvurusu yapmam mümkün mü?
Ankara Odası bunun mümkün olduğunu söyledi. Türmob bulunduğunuz il dedi, Ankara Odası olur diyor dedim ozaman bizim için sorun yok dedi. Başka 2 ile sordum birisi Ankara kabul ediyorsa bizde yaparız diğeri olmaz demişti, Ankara olur diyor dedim ozaman yaparız dediler. Ne iş anlamadım. Bulunduğum ilde maliyeti 4700 tl ye gelecek komşu ilde 3150 tl. Uygulama hakkında bilgisi olan birisi yardımcı olursa çok memnun olurum... Zira aynı sıkıntıyla karşılaşan bir çok kişi mevcuttur. Ayrıca bulunduğum ilde büro açma niyetim olmayacak, bağımlı çalışacağım...

fbayram arkadaşım bende aynı durumdayım, bizdede 4700 istiyolar , bende araştırdım ama dediğiniz gibi herbiri başka bişi diyo :( ama bende sıkıntı bulunduğum yerde büro açmayı düşünüyorum bu sıkıntı oluşturur gibime geliyo :(

buarada teosa hala giremiyorum, bakan bi arkadaş vardı notlar değişmemiş demişti, acaba bi ara yayınlayıp sonra kapattılar mı?

fbayram arkadaşım bende aynı durumdayım, bizdede 4700 istiyolar , bende araştırdım ama dediğiniz gibi herbiri başka bişi diyo :( ama bende sıkıntı bulunduğum yerde büro açmayı düşünüyorum bu sıkıntı oluşturur gibime geliyo :(

Merhaba Sayın HOZAN,
Ankara Odası dilediğiniz odaya kayıt yaptırabilirsiniz dedi. Bende en uygun fiyata bulduğum odaya kayıt yaptırdım. Büro açmak istemediğimden rahat davranma imkanım oldu. Büro açmak istiyorsanız tabi sizin için seçenekler kısıtlanmış oluyor. Şayet bir gün fiyat ayarlamasında söz sahibi olacak bir konuma gelirsem Türmob da falan o zaman bütün odalar için eşitleyici ve adaletli bir fiyat politikası uygulanmasını isterim...

Merhaba Sayın HOZAN,
Ankara Odası dilediğiniz odaya kayıt yaptırabilirsiniz dedi. Bende en uygun fiyata bulduğum odaya kayıt yaptırdım. Büro açmak istemediğimden rahat davranma imkanım oldu. Büro açmak istiyorsanız tabi sizin için seçenekler kısıtlanmış oluyor. Şayet bir gün fiyat ayarlamasında söz sahibi olacak bir konuma gelirsem Türmob da falan o zaman bütün odalar için eşitleyici ve adaletli bir fiyat politikası uygulanmasını isterim...

ahh nerde o adaletli günleer....ya ben büro devri alıcam gibi görünüyo bu yüzden başka odalrdan ruhsatı almam sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum ama bu konuda fikri olan var mı? mesela yakın bi il den alsam ne biliyim bi açık bi kapı var mı?

Merhaba Sayın HOZAN,

Aynı şeyi bende düşündüm dostum. Dedim madem kayıt olacaz mümkünse memleketimin Odası kazansın dedim. Ama bir baktım Tokat Odası 1.000 lira daha fazla :)

Ulan dedim varya :) Boşa dememisler "hemşeri hemşeriyi gurbette" diye :)

Üstadım ben düşünmekle kalmadım yaptırdım kaydımı fiyatı araştırdım en uygun olana yaptırdım valla :)

Ücretler daha uygun olan başka bir odaya kayıt yaptırırken ikametgah başka şehir olunca ya da ruhsatı teslim alma yeri falan gibi bir sıkıntı oluyor mu. Başka şehirden alalım mı arkadaşlar öneriyor musunuz

Ücretler daha uygun olan başka bir odaya kayıt yaptırırken ikametgah başka şehir olunca ya da ruhsatı teslim alma yeri falan gibi bir sıkıntı oluyor mu. Başka şehirden alalım mı arkadaşlar öneriyor musunuz

biran önce şu işkenceden kurtulayımda ücretler hiç umrumda bile değil :)) sıkıldım ders çalış çalış..para vermek bile dokunmayacak artık o hale getirdiler..

Sınav Sonuç Belgesi

arkadaşlar notların açıklandığı ekranda TESMER Giriş Sistemi adresinden sınav sonuc belgenizi alabilirsiniz diyor. Bu adreste belge fln açılmıyor..Sizdede aynı durum varmı?Biz bu sonuç belgesini nerden temin etmeliyiz.

Arkadaşlar,

Ben oda değişikliği yapacağım.Belgemi İstanbulda alacağım.Türmobun kendi sitesinde online işlemlerden ödeme yaparak odaya başvursam problem olur mu?Yani oda farklı gözüküyor ama sonuçta rakam değişmiyor.